Akademiki za dobre wyniki – rusza 4. edycja!

25-06-2020
na seledynowym tle biały rysunek schematyczny akademików PB oraz napisy Darmowe Akademiki za dobre wyniki

Już po raz czwarty najlepsi maturzyści mają szansę mieszkać za darmo przez rok akademicki w Domach Studenta Politechniki Białostockiej. Stypendium mieszkaniowe PB to oszczędność niemal 3 tys. zł!

„Akademiki za dobre wyniki” na Politechnice Białostockiej może otrzymać nawet 30 najlepszych maturzystów. Propozycja skierowana jest do tych uczniów, którzy z egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym, z co najmniej z jednego przedmiotu uzyskali minimum 85% punktów możliwych do zdobycia i od roku akademickiego 2020/2021 rozpoczną studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej.

Miesięczny koszt zakwaterowania w 2-3 osobowym pokoju w akademiku Politechniki Białostockiej waha się w przedziale od 310 do 325 zł (koszt zależy od wielkości pokoju i dodatkowego wyposażenia w chłodziarko-zamrażarkę). Z tej opłaty na okres 9 miesięcy będą zwolnieni maturzyści, którzy spełniają warunki konkursu i zawnioskują o stypendium.

Dlaczego udział warto wziąć udział w konkursie? Akademiki Politechniki Białostockiej położone są niemal w centrum Białegostoku, 500 metrów od Parku Zwierzynieckiego. To miejsce doskonale skomunikowane m.in. z Wydziałem Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydziałem Inżynierii Zarządzania w Kleosinie. Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: 2-3 łóżka, biurka, krzesła, regały, szafki. Łazienka z prysznicem jest wspólna dla 4 pokoi. Posiłki można przygotować w ogólnodostępnej kuchni z gazową płytą kuchenną i piekarnikiem. Do dyspozycji jest pralnia, suszarnia czy pomieszczenia do przechowywania rowerów. Mieszkańcy akademików mają dostęp do Wi-Fi i bezpłatnego parkingu.

Co należy zrobić, żeby skorzystać z programu „Akademiki za dobre wyniki”?

1. Zapoznać się z Regulaminem,
  2. Wypełnić druk Wniosku,
  3. Złożyć dokumenty do 28 sierpnia 2020 r. do biura Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej (budynek Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB, ul. Zwierzyniecka 16).

Lista laureatów stypendium mieszkaniowego zostanie ogłoszona nie później niż 18 września 2020 roku.

Regulamin przyznawania stypendiów mieszkaniowych Akademiki 2020/2021 (265 KB)

Wniosek o przyznanie stypendium mieszkaniowego w projekcie „Akademiki za dobre wyniki” w roku akademickim 2020/2021 (22 KB)

Oświadczenie dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych (18 KB)