Bądźmy razem: Kwestura

22-05-2020
Kwestura PB

Pandemia zastała księgowość naszej uczelni w I kwartale, czyli okresie najbardziej wytężonej pracy, związanej z zamykaniem ksiąg rachunkowych i sporządzaniem sprawozdań finansowych za rok poprzedni. Sprawna organizacja pracy była więc tu sporym wyzwaniem.

Poprawne i rzetelnie sporządzenie oraz terminowe złożenie wymaganych prawem sprawozdań i innych dokumentów wymagało sprawnej organizacji oraz wytężonej pracy wszystkich pracowników pod przewodnictwem Pani Kwestor.

Po raz pierwszy w historii pracownicy działu zmierzyli się również ze zdalnym badaniem sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta, co przy liczbie i różnorodności operacji finansowych zachodzących w uczelni było niezwykle trudnym i złożonym procesem.

A z jakimi wyzwaniami pracownicy Kwestury mierzą się codziennie, wykonując swoje obowiązki w czasie epidemii? Często niewidoczna i żmudna praca księgowych opiera się w głównej mierze na otrzymywanej dokumentacji, więc możliwość pracy zdalnej jest tutaj znacznie ograniczona. Z tego względu pracownicy działu codziennie są na służbie, aby zapewnić płynność i ciągłość prawidłowego funkcjonowania uczelni.

Przed głównym gabinetem Kwestury, czyli pokojem Pani Kwestor Bożeny Moczulskiej, wystawiona jest skrzynka na korespondencję. Kilka razy dziennie Ala Kosińska znajduje w niej faktury, rachunki, rozliczenia delegacji, wnioski o zakup, polecenia przelewów, prośby o zwrot opłat za domy studenta, nadpłaty czesnego, listy stypendialne, noty księgowe, nie mówiąc już o różnych, ważnych dokumentach, wymagających opinii lub kontrasygnaty Kwestora. Wszystkie te dokumenty mają swoje terminy wymagalności, zapłaty, ważności itp., nad którymi pracownicy Kwestury muszą panować i terminowo realizować. Pracę w Kwesturze wykonuje także Jolanta Jarmołowicz.

W Dziale Rozliczeń Finansowych obecnie pracują: Katarzyna Uścinowicz, Anna Kryńska, Agata Głowacka, Iwona Mika-Backiel i Krystyna Potocka. O finanse Uczelni w Dziale Księgowości dbają: Joanna Godlewska, Dorota Jabłońska, Elżbieta Romaniuk, Maciej Półkośnik, Aneta Mazur i Joanna Kuryło. Intensywnie, mimo epidemii pracuje także Dział Rozliczeń Projektów (Bogumiła Rutkowska, Izabela Wiszenko, Katarzyna Szmigiel, Joanna Wysocka, Ewa Świderska, Agnieszka Szmidt) i Dział Majątkowy (Agnieszka Stypułkowska, Beata Czapska-Sołowianiuk, Marzena Korpacz, Anna Półkośnik).

Wszystkie zadania powierzone Kwesturze są realizowane w sposób ciągły, bez zakłóceń, bo tego wymaga zapewnienie prawidłowego funkcjonowania uczelni. Dzięki pracy naszych księgowych Politechnika Białostocka spokojnie może czekać na powrót do normalności.

Dziękujemy za Waszą obecność!