Bądźmy razem na PB. Kancelaria

30-04-2020
Zdjęcie kampusu Politechniki Białostockiej z lotu praka z niebieskim filtrem. Jasno zielone napisy Kancelaria oraz w kwadracie #Bądźmy razem Politechnika Białostocka

Bądźmy razem na Politechnice Białostockiej i doceniajmy tych, dzięki którym znakomita większość pracowników i studentów może wykonywać swoje obowiązki w trybie zdalnym i ograniczyć do niezbędnego minimum wizyty na uczelni. Bez tych osób trudno byłoby utrzymać ciągłość funkcjonowania naszej uczelni.

Dziś w cyklu „Bądźmy razem” – Kancelaria Ogólna Politechniki Białostockiej. Można śmiało powiedzieć, że tu wszystko się zaczyna lub… kończy. W Kancelarii swój początek mają sprawy kierowane do uczelni z instytucji zewnętrznych. Wiele dokumentów kończy swój uczelniany obieg wysyłką na zewnątrz. Codziennie przez ręce pracowników tej jednostki przepływają setki listów, faktur, pism… Ich obieg musi być płynny i skuteczny – praca zdalna nie wchodzi tu w grę.

Kancelaria

Obsługujące Kancelarię Politechniki Białostockiej Panie: Barbara Pieczko, Joanna Balicka i Justyna Zalewska pracują codziennie w trybie dyżurów stacjonarnych. Każdego dnia obsługują zarówno korespondencję zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Ich praca pozwala na zachowanie płynności przepływu dokumentów, a co za tym idzie przyczynia się do terminowej realizacji spraw.

W okresie ograniczenia działalności uczelni w związku z epidemią koronawirusa Kancelaria stała się główną komórką pośredniczącą w wymianie korespondencji pomiędzy jednostkami. Pozwala to m.in. ograniczyć do minimum bezpośredni kontakt pomiędzy pracownikami.

Panie dbają o to, żeby korespondencja dotarła do wszystkich adresatów na czas, była załatwiana terminowo. To dotyczy szczególnie obsługi przesyłek kierowanych na zewnątrz uczelni, ponieważ także Poczta Polska dostosowała swoje usługi do ograniczeń związanych z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego.

W celu zwiększenia ochrony pracownicy Kancelarii Ogólnej używają jednorazowych rękawiczek i korzystają z płynów dezynfekcyjnych. Ponadto przy stanowisku Kancelarii możemy zobaczyć osłonę pleksi i skrzynkę podawczą.

Kancelaria ogólna wchodzi w skład Sekcji ds. Organizacyjnych Działu Zarządzania Politechniki Białostockiej.