Nadanie tytułów Doktor Honoris Causa oraz Honorowy Profesor Politechniki Białostockiej

20-02-2020

Rektor i Senat Politechniki Białostockiej zapraszają do udziału w uroczystym posiedzeniu Senatu PB, podczas którego profesor Jozef Živčák otrzyma tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej, a profesor Jan Ryszard Dąbrowski – tytuł Honorowego Profesora PB.

Profesor Jozef Živčák z Uniwersytetu Technicznego w Koszycach, to uczony o uznanym międzynarodowym autorytecie, pionier w zakresie opracowywania i wdrażania implantów wykonywanych na miarę z wykorzystaniem technik generatywnych. Jako inicjator utworzenia na Uniwersytecie Technicznym w Koszycach we współpracy z Central Engineering Institute (CEIT) centrum technik przyrostowych, a także autor licznych rozwiązań z zakresu projektowania i produkcji implementacji klinicznej, wniósł niepodważalny wkład w rozwój nauki i technologii implantów dopasowanych.

Z inicjatywą uhonorowania prof. Živčáka tytułem Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej wystąpił Wydział Mechaniczny PB, który od 20 lat współpracuje z profesorem głównie w zakresie biomechaniki oraz protetyki i ortotyki.

Profesor Jan R. Dąbrowski jest wieloletnim pracownikiem Wydziału Mechanicznego PB, uczonym o wysokiej randze w środowiskach krajowych i zagranicznych, integratorem środowiska naukowego i badań w obszarze tribologii i inżynierii materiałowej. Jest naukowcem doskonale znanym ze swojej działalności naukowej, dydaktycznej i organizatorskiej, którego wyróżnia charyzma oraz zasługi dla rozwoju nauki.

Program:

• Wystąpienie JM Rektora PB prof. dr. hab. inż. Lecha Dzienisa
  • Wystąpienie Dziekana Wydziału Mechanicznego dr. hab. inż. Romana Kaczyńskiego, prof. PB
  • Laudacja Promotora prof. dr. hab. inż. Andrzeja Seweryna
  • Uroczyste nadanie tytułu Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej prof. dr. hab. inż. Jozefowi Živčákowi
  • Prezentacja sylwetki prof. Jana R. Dąbrowskiego przez Dziekana Wydziału Mechanicznego
  • Uroczyste nadanie tytułu Honorowego Profesora Politechniki Białostockiej prof. dr. hab. inż. Janowi R. Dąbrowskiemu
  • Wystąpienia gości
  • Wykład Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej „Current development of additive technologies in personalized implantology and tissue substitules”
  • Występ Chóru PB pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej

Uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa oraz Honorowego Profesora Politechniki Białostockiej odbędzie się w czwartek, 27 lutego w Auli Dużej przy Wydziale Elektrycznym, ul. Wiejska 45 D. Początek o 12.15.

Zapraszamy!

Wydarzenie będzie transmitowane on-line przez Naukową Interaktywną Telewizję HD PLATON TV. Przekaz rozpocznie się 27 lutego o godzinie 12:15. Aby oglądać przejdź do strony biaman.platontv.pl