International Training Week na Politechnice Białostockiej

29-11-2019

17 przedstawicieli 11 uczelni z 9 krajów odwiedzi Politechnikę Białostocką podczas International Training Week w dniach 2-6 grudnia 2019 r.

Spotkanie dla uczelni partnerskich w Programie Erasmus+ już po raz siódmy organizuje Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB. Wśród uczestników International Training Week są m.in. nauczyciele akademiccy i pracownicy biur współpracy międzynarodowej z 11 ośrodków akademickich z całego świata. Nasi goście mają okazję poznać Politechnikę Białostocką, uczestniczyć w spotkaniach na wydziałach, a także poprowadzić zajęcia dla naszych studentów.

Wszystkich zainteresowanych nawiązaniem współpracy z partnerskimi uczelniami z Albanii, Algierii, Malezji, Mołdawii, Nepalu, Paragwaju, Rosji, Serbii, Tunezji zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które odbędą się w ramach International Training Week:

• 2 grudnia w godzinach 10:30 -11:30 w sali 6B (Budynek Rektoratu) goście wezmą udział w sesji networkingu.
  • 4 grudnia 2019 (środa) godz. 9.30-10.10 Wydział Architektury PB, ul. Oskara Sosnowskiego 11, sala 055, wykład „Moscow Architecture School through last 100 years of history” wygłosi Nikolai Vassiliev z Moscow State (National Research) University of Civil Engineering Architecture Chair Associate Professor – historyk architektury i urbanistyki.
  • 4 grudnia 2019 (środa), Wydział Elektryczny PB, sala WE-029:
    • godz. 8.30-10.00 – wykład „AC Circuit Analysis Techniques (in complex domain). Ohm’s and Kirchhof’s laws” wygłosi Khairul Azami Sidek z International Islamic University Malaysia, professor, badający rozpoznawanie biometryczne, rozpoznawanie wzorców, przetwarzanie sygnałów biomedycznych.
    • godz. 10.00-11.45 – wykład „Design and analysis of DC/DC converters” wygłosi Chaouki Ghennai z University of Batna 2 (Algeria), profesor z doświadczeniem akademickim w uczelniach w Libii, Algierii, Arabii Saudyjskiej.
  • 5 grudnia 2019 (czwartek), godz. 13.15-14.00, Wydział Budownictwa i Nauk o Środowiska PB, sala 213A, wykład „Bridges construction and rehabilitation” wygłosi Dmitrii Iaroshutin z Saint Petersburg State University of Architecture and Civil Engineering (Federacja Rosyjska) – nauczyciel akademicki i ekspert z 15-letnim doświadczeniem zawodowym w Departamencie Dróg, Mostów i Tuneli Samochodowych.
  • 5 grudnia 2019 (czwartek), godz. 11.15-13.00, Wydział Inżynierii Zarządzania PB, sala 114 (Rady Wydziału), wykład “Strategies of growth of international hotel chains. How did we get where we are today, and where can we go from here?” wygłosi Dušan Borovčanin z Singidunum University (Serbia) – nauczyciel akademicki z doświadczeniem zawodowym w jednej z największych firm zarządzających hotelami w regionie.

Ponadto w poniedziałek, 2 grudnia odbędzie się Christmas Meeting with President na Politechnice Białostockiej. Coroczne świąteczne spotkanie prezydenta Białegostoku ze studentami – obcokrajowcami stało się już tradycją. Już ósme tego typu wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji: będą życzenia dla i… od Prezydenta, prezenty, wspólne śpiewanie kolęd, konkursy związane ze świętami i zimą, opowieści o świątecznych tradycjach w różnych krajach.

Zapraszamy!