XXVIII posiedzenie Senatu

10-10-2019
logo Politechniki Białostockiej na zielonym tle

Senat na dzisiejszym posiedzeniu (10 października) pozytywnie zaopiniował kandydatkę na dyrektora Szkoły Doktorskiej Politechniki Białostockiej. Dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB pełniła funkcję pełnomocnika rektora ds. Szkoły Doktorskiej Politechniki Białostockiej, gdy powołana została Szkoła Doktorska, prowadziła proces rekrutacji. Wcześniej  kierowała interdyscyplinarnymi studiami doktoranckimi na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Senat podjął uchwałę w sprawie utworzenia ośmiu rad dyscyplin:

1). Rada Dyscypliny Architektura i Urbanistyka

2). Rada Dyscypliny Automatyka, Elektronika i Elektrotechnika

3). Rada Dyscypliny Informatyka Techniczna i Telekomunikacja

4). Rada Dyscypliny Inżynieria Biomedyczna

5). Rada Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport

6). Rada Dyscypliny Inżynieria Mechaniczna

7). Rada Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka

8). Rada Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości.

Ustalony został program studiów na kierunku matematyka stosowana (drugi stopień profil praktyczny). Kształcenie na tym kierunku rozpocznie się od roku akademickiego 2020/2021.

Pozytywną opinię uzyskał także System Zapewnienia Jakości Kształcenia w Politechnice Białostockiej.  System pozwoli na dostarczenie analiz i wniosków dotyczących funkcjonowania poszczególnych elementów kształcenia, wskaże kierunki działań naprawczych. Pozwoli na zapewnienie spójności kształcenia na poszczególnych stopniach i kierunkach studiów, także podyplomowych oraz w Szkole Doktorskiej. Służyć będzie doskonaleniu jakości kadry w zakresie działań dydaktycznych, a także podnoszeniu atrakcyjności i konkurencyjności samej uczelni – mówiła prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Iwona Skoczko.