Młodzi architekci znów ocalili od zapomnienia

16-09-2019

Koło naukowe „mała ARCHITEKTURA” z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej wraz z fundacją „Ocalamy Soce i okolice od zapomnienia” oraz Narwiańskim Ośrodkiem Kultury współorganizowało w sobotę (14.09) Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 r.

Wydarzenie pt. „Bogata w makatki drewniana chatka dziadka i babki” przybliżyło dzieciom bogactwo kulturowe Podlasia. Studenci z koła naukowego „mała ARCHITEKTURA” pod opieką dr inż. arch. Magdaleny Sulimy przedstawili prezentację „Zaprojektuj swoją podróż po Podlasiu”, ukazującą uroki architektury drewnianej wschodniego Podlasia oraz przeprowadzili warsztaty architektoniczne dla dzieci, podczas których te wcieliły się w rolę cieśli i zaprojektowały własne elewacje domów. Spotkaniu towarzyszyła wystawa zdjęć studentów Koła prezentująca architekturę drewnianą podlaskich wsi oraz ekspozycja tradycyjnych tkanin, haftów i koronek ze wsi Soce, rozmowy z tkaczkami i występy zespołów ludowych.

Wydarzenie propaguje działania na rzecz edukacji regionalnej i stanowi głos w dyskusji o ochronie dziedzictwa kulturowego Podlasia, wpisując się w hasło tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Polski splot”.

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo