Otwarcie Szkoły Letniej dla Doktorantów z Zhejiang University Ningbo Institute of Technology

23-07-2019

22 lipca 2019 r. na Wydziale Inżynierii Zarządzania odbyła się uroczystość otwarcia Szkoły Letniej dla Doktorantów z Zhejiang University Ningbo Institute of Technology. W imieniu władz Wydziału, zgromadzonych gości powitała pani Prodziekan ds. Nauki – dr hab. inż Katarzyna Halicka, prof. PB, która jest jednocześnie kierownikiem tej edycji szkoły letniej.

Uroczystość uświetniła swoją obecnością dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB – Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy Międzynarodowej, która od początku wspiera inicjatywę organizacji szkół letnich na naszym Wydziale. Pani Rektor podkreśliła, jak ważna jest wymiana studentów i kadry akademickiej w kontekście internacjonalizacji uczelni. Głos zabrał również prof. Hao Wang – opiekun doktorantów oraz współzałożyciel Międzynarodowego Chińskiego i Środkowo-Wschodnioeuropejskiego Instytutu Logistyki i Nauki o Usługach. W swoim wystąpieniu prof. Hao Wang podziękował za możliwość uczestniczenia w kolejnej szkole letniej oraz podkreślił istotną wagę dotychczasowej współpracy pomiędzy uczelniami. Obecna edycja szkoły letniej jest wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy została zorganizowana dla doktorantów zarówno z Chin, jak i z Polski. Czterech doktorantów naszego Wydziału uczestniczyło w lipcu tego roku w dwutygodniowej szkole letniej w Zhejiang University Ningbo Institute of Technology, a obecnie czterech doktorantów z Chin rozpoczyna szkołę letnią na Wydziale Inżynierii Zarządzania. Bogaty program szkoły letniej dla doktorantów z Chin obejmuje zarówno różnorodne zajęcia z wykładowcami naszego Wydziału, wizyty studyjne w największych przedsiębiorstwach logistycznych w województwie podlaskim, jak również wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i atrakcji turystycznych przybliżających specyfikę i różnorodność naszego regionu.

Po uroczystości rozpoczęcia szkoły letniej, doktoranci uczestniczyli w pierwszych zajęciach na temat „Power asymmetry in B2B relationships and innovation development”, które przeprowadził dr hab. inż. Dariusz Siemieniako, prof. PB.

Tegoroczne szkoły letnie dla doktorantów są finansowane z projektu „Program PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.