Stypendia pomostowe – wnioski do 14 sierpnia!

19-07-2019
logo Stypendia Pomostowe

Z początkiem lipca ruszył nabór do Programu Stypendiów Pomostowych. O stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie (wypłacane przez 10 miesięcy) mogą starać się maturzyści z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną pod października naukę na I roku studiów dziennych. Wnioski on-line można składać do 14 sierpnia.

Osoby aplikujące o stypendium muszą spełniać jeden z czterech warunków: pochodzić z rodziny byłego pracownika PGR, lub być finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej, lub pochodzić z rodziny wielodzietnej albo być wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka, lub mieć rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w programie.

Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 5000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł. Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągnęli dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży w Stanach Zjednoczonych.

Rekrutacja do programu przebiega on-line na www.stypendia-pomostowe.pl. Aplikacja do składania wniosków aktywna jest od 1 lipca do 14 sierpnia 2019 r., do godziny 16:00.

W roku akademickim 2019/20 około 1000 studentów otrzyma stypendia oraz możliwość udziału w warsztatach i stażach, w tym około 600 studentów otrzyma stypendia na I rok studiów.

„Stypendia Pomostowe” są jednym z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Realizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: www.stypendia-pomostowe.pl