Nowy Statut Politechniki Białostockiej

16-05-2019

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Politechnika Białostocka jest zobowiązana do uchwalenia nowego statutu uczelni, który wejdzie w życie 1 października 2019 roku. Projekt nowego Statutu Politechniki Białostockiej już powstał. Do 16 maja br. każdy pracownik, student i doktorant PB może zgłosić swoje uwagi do jego zapisów.

Do udziału w konsultacjach zachęca rektor, prof. Lech Dzienis: Zależy mi na tym, żebyśmy wspólnie wypracowali dokument, który będzie dobrze służyć rozwojowi naszej uczelni. Deklaruję udział w specjalnych spotkaniach dotyczących zapisów nowego statutu.

Pracownicy uczelni mogą zapoznać się z tekstem Statutu Politechniki Białostockiej na platformie BLOG REKTORA. Tam też znajdą specjalny formularz do zgłaszania swoich uwag.

Studenci i doktoranci swoje uwagi przekazują za pośrednictwem Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PB   lub Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów PB. Obie Rady udostępniają projekt tego dokumentu.

Projekt statutu Politechniki Białostockiej, po zaopiniowaniu przez Radę Uczelni oraz związki zawodowe, będzie głosowany na posiedzeniu Senatu Politechniki Białostockiej 27 czerwca br.