Uczennice IV LO w Białymstoku zawalczą o indeksy

30-03-2019

Uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku wygrały XIV regionalną edycję ogólnopolskiego konkursu „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”. Teraz zawalczą o indeksy na dowolny kierunek studiów stacjonarnych na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Monika Jaroma, Patrycja Płońska i Katarzyna Stycharska najlepiej rozwiązały konkursowe zadanie i zaprezentowały się przed jurorami. Za zajęcie pierwszego miejsca, poza awansem do finału, otrzymały też m.in. vouchery na kurs na prawo jazdy.

Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Handlowo – Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku: Oksana Charkiewicz, Patryk Nysztal i Katarzyna Woronicz. Cała trójka w nagrodę będzie mogła wypoczywać w hotelu z kompleksem SPA.  Na trzeciej pozycji uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku: Łukasz Kaliszewicz, Kacper Snarski i Adam Popławski – nagrodzeni karnetami sportowymi i grami planszowymi.

W konkursie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą wykorzystać wiedzę, którą zdobywają na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości. W piątkowym (29.03) finale regionalnym wzięło udział dziesięć drużyn z podlaskich szkół, wyłonionych wcześniej w eliminacjach. Finalistów oceniała komisja w składzie: Prodziekan ds. Promocji i Rekrutacji Wydziału Inżynierii Zarządzania dr inż. Romuald Ziółkowskiego (przewodniczący), mec. Łukasz Mróz, Jan Jankowski, red. Adam Jakuć oraz Damian Surel.

Finał Ogólnopolski Konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” odbędzie się 13 kwietnia, również na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej w Kleosinie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z finału regionalnego Konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości na platformie Telewizja HD PlatonTV: biaman.platontv.pl/show

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo