Spotkanie opłatkowe pracowników i studentów Politechniki Białostockiej

17-12-2018

Pęd codziennego dnia sprawia, że coraz częściej komunikujemy się przez zimny ekran laptopa czy telefonu komórkowego. Mamy jeden podstawowy deficyt – deficyt miłości i wzajemnego szacunku. Uśmiechajmy się do siebie, patrzmy na siebie a przede wszystkim szanujmy się wzajemnie – apelował rektor prof. Lech Dzienis podczas Spotkania opłatkowego pracowników i studentów Politechniki Białostockiej.

Doroczne spotkania opłatkowe to już uczelniana tradycja. Co roku ich organizację wspomagają inne wydziały Politechniki Białostockiej. W piątek, 14 grudnia, społeczność akademicka spotkała się na Wydziale Elektrycznym, który był gospodarzem wydarzenia. Dziekan WE prof. Mirosław Świercz życzył, aby bliscy dawali nam siłę i motywację do działania w naszej drugiej rodzinie – politechnicznej, która zajmuje równie ważną rolę w życiu każdego z nas. Życzę Państwu, abyśmy za rok spotkali się ze świadomością spełnienia, abyśmy jeszcze mocniejsi wkroczyli w kolejny rok naszej pracy zawodowej – dodawał.

Do szacunku i wzajemnej życzliwości nawoływali też duszpasterze akademiccy ks. dr Adam Miastkowski i ks. Piotr Borowik. Wagę życzliwości podkreślał przytoczony Wiersz Staroświecki ks. Jana Twardowskiego, w którym duchowny-poeta zachęca: Pomódlmy się w Noc Betlejemską, w Noc Szczęśliwego Rozwiązania, by wszystko się nam rozplatało, węzły, konflikty, powikłania. Oby się wszystkie trudne sprawy porozkręcały jak supełki, własne ambicje i urazy zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Spokojnych, rodzinnych świąt życzył zebranym również przewodniczący Samorządu Studentów PB Kamil Kulesza.

W świąteczny klimat wprowadziły uczestników spotkania kolędy w wykonaniu Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej, Chóru Polifonia pod dyrekcją Katarzyny Żemczużnikowej oraz uczennic Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Wydarzenie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd przez wszystkich uczestników, przełamanie się opłatkiem i świąteczny poczęstunek.

Podczas spotkania można było wesprzeć inicjatywę Politechnika Dzieciom. W tym roku studenci PB włączyli się w akcję charytatywną organizowaną przez Fundację „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. Zbierali środki na leczenie i rehabilitację Kuby – 11-latka z dziecięcym porażeniem mózgowym.

QR kod RODO
Więcej: pb.edu.pl/rodo