Konkurs EL-ROBO-MECH

07-12-2018
baner konkursowy
 Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie zorganizowanym przez Wydział Mechaniczny oraz Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej oraz Radę Przedsiębiorców przy Wydziale Mechanicznym i Radę Przemysłowo-Programową przy Wydziale Elektrycznym.

Podstawowym celem konkursu EL-ROBO-MECH  jest docenienie młodych, utalentowanych ludzi oraz popularyzacja nauk technicznych w ogóle, a studiów na Politechnice Białostockiej w szczególności.
Każdy z uczestników może przesłać tylko jedną pracę konkursową. Dopuszcza się również udział zespołów składających się z nie więcej niż trzech uczestników. Prace powinny być bezpośrednio lub pośrednio związane z mechaniką i budową maszyn, mechatroniką, automatyką i robotyką, informatyką stosowaną, energetyką, elektrotechniką, elektroniką, telekomunikacją lub inżynierią biomedyczną. W opisie zgłoszenia konkursowego należy podać, na czym polega innowacyjność proponowanego rozwiązania i wyraźnie zaznaczyć wkład własny każdego z autorów.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach

Etap I polega na przygotowaniu prezentacji dotyczącej pracy konkursowej i przesłaniu jej do Komisji (wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym), w wersji elektronicznej na adres m.dominow@pb.edu.pl oraz dodatkowo w wersji papierowej na adres: Politechnika Białostocka, Wydział Mechaniczny, ul. Wiejska 45C, 15-351 Białystok.

Etap II odbywa się na terenie Politechniki Białostockiej i polega na samodzielnym zaprezentowaniu przed komisją przygotowanej przez uczestnika pracy, a w przypadku zakwalifikowania zespołu, samodzielnym prezentowaniu wkładu własnego do przedłożonej pracy osobno przez każdego z członków zespołu.

Laureaci konkursu uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw, pod warunkiem, że w terminach zgodnych z harmonogramem rekrutacji w roku zdania egzaminu maturalnego: zapisze się na wybrany kierunek studiów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów oraz złoży komplet dokumentów wymaganych od kandydata na studia wraz z oryginałem dokumentu wydanego przez organizatora konkursu poświadczającego uzyskanie statusu laureata.

HARMONOGRAM KONKURSU EL-ROBO-MECH 2018/2019

do 15.02.2019 r. nadsyłanie prezentacji dot. pracy konkursowej
do 28.02.2019 r. ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do II etapu
18-22.03.2019 r. samodzielna prezentacja prac przed komisją konkursową
do 30.03.2019 r. publikacja listy laureatów
17.04.2019 r. uroczyste wręczenie nagród

Aby wziąć udział w konkursowych zmaganiach, każdy uczeń szkoły średniej powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać go do 15 lutego 2019 r. na adres m.dominow [at] pb.edu.pl.

Finał zmagań odbędzie się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej w dniach 18-22 marca 2019 r.

Szczegółowe informacje oraz lista laureatów I etapu konkursu zostaną opublikowane na stronach internetowych uczelni i wydziałów organizujących konkurs.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w konkursie.

– El-Robo-Mech promuje ambitne szkoły i dobrych nauczycieli – mówi prof. Andrzej Seweryn, Dziekan Wydziału Mechanicznego, jeden z głównych organizatorów konkursu. – Dodatkowo celem pośrednim jest rozwijanie innowacyjnej myśli technicznej w zakresie mechaniki i budowy maszyn, mechatroniki, automatyki i robotyki, informatyki stosowanej, energetyki elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji oraz inżynierii biomedycznej, a także propagowanie nauk technicznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Przypominamy:

• liczy się pomysł oraz jego zaprezentowanie,
  • zapraszamy pojedyncze osoby ale również zespoły (nie większe niż trzy osoby),
  • prace powinny być bezpośrednio lub pośrednio związane z mechaniką i budową maszyn, mechatroniką, automatyką i robotyką, informatyką stosowaną, energetyką, elektrotechniką, elektroniką, telekomunikacją lub inżynierią biomedyczną,
  • ocenione zostaną tylko prace nadesłane w terminie wraz z wypełnioną kartą uczestnictwa oraz prezentacją pracy konkursowej,
  • laureatów dwuetapowych zmagań czekają indeksy Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Pliki do pobrania:

Ulotka (310 KB)
Formularz zgłoszeniowy (40 KB)
Regulamin (1 MB)
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (1 MB)