Białostocki Test Informatyków 2018

28-11-2018

181 młodych informatyków podjęło wyzwanie i odpowiedziało na pytania ułożone przez pracodawców branży IT. 28 listopada studenci i uczniowie szkół średnich mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na Białostockim Teście Informatyków.

Wydarzenie po raz szósty zorganizował Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Do współpracy zaprosił specjalistów i praktyków z 14 firm, liderów rynku IT. To pracodawcy sformułowali pytania Białostockiego Testu Informatyków oraz ufundowali wysokie nagrody i 6 ofert pracy dla zwycięzców.

Jako organizatorzy Białostockiego Testu Informatyków otwieramy przed Państwem świat, w którym są praca, płaca i satysfakcja. Ale też podkreślamy, że test to moment prawdy i weryfikacji, jak się mają wymagania pracodawców do wiedzy i umiejętności młodych informatyków. Czy to już jest ten moment kiedy mogą Państwo podjąć satysfakcjonującą pracę? Czy może trzeba zdobyć kolejne umiejętności… – mówiła podczas gali rozdania nagród dr Magdalena Kacprzak, koordynatorka tegorocznego BTI.

Najlepsi studenci Białostockiego Testu Informatyków 2017 walczyli o nagrody pieniężne. Zwycięzca Adam Skibicki otrzymał 2,5 tys. złotych! Za zajęcie drugiego miejsca, Łukasz Zieliński otrzymał 1,5 tys. złotych. Trzeci – Mateusz Bielawski zdobył 1 tys. złotych. Wszyscy są studentami Wydziału Informatyki PB.

W grupie uczniów najlepiej Białostocki Test Informatyków napisał Piotr Szuflicki, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Piotr otrzymał tytuł laureata BTI, który upoważnia go do podjęcia studiów na Wydziale Informatyki PB z pominięciem konkursu świadectw. Oczywiście wcześniej musi pozytywnie zdać egzamin maturalny.

Wszyscy uczestnicy BTI otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w konkursie wraz z uzyskanym wynikiem punktowym. Takim dokumentem będą mogli pochwalić się podczas rozmów z przyszłym pracodawcą.

W szóstej edycji BTI zadania konkursowe przygotowały firmy: AC S.A., Acaisoft Poland Sp. z o.o., AIUT Sp. z o.o., CFT, EXADEL, intive, Owned Outcomes, PLUM Sp. z o.o. , RYDOO (iAlbatros), Software Hut, TJ Software, Transition Technologies PSC sp.zo.o, X-Code Sp. z o.o., ZETO. Zadania podzielone były na 10 kategorii tematycznych: algorytmika, projektowanie obiektowe, bazy danych, znajomość języka Java, C#, C++, Python, technologie mobilne, webowe, analiza danych. Zwycięzcy poszcególnych kategorii otrzymali 500 zł nagrody.

Szczegóły na stronie bti.pb.edu.pl

Gala wręczenia nagród: