Przez rok nie zapłacą za akademik

03-08-2018
akademiki PB

Znamy już laureatów stypendium mieszkaniowego „Akademiki za dobre wyniki” – od października w domach studenta Politechniki Białostockiej zamieszka za darmo 10 osób. Uczelnia wspiera kandydatów z najlepszymi wynikami z egzaminu maturalnego przyznając im darmowe miejsce w akademiku na pierwszy rok nauki.

O stypendium „Akademiki za dobre wyniki” mogli ubiegać się tegoroczni maturzyści, którzy na egzaminie pisemnym z przedmiotu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym uzyskali co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia oraz pomyślnie przeszli rekrutację na studia na Politechnice Białostockiej. Z oferty darmowego zamieszkania w domach studenta mogło skorzystać 30 najlepszych maturzystów. Miesięczny koszt zakwaterowania w 2- 3-osobowym pokoju w akademiku uczelni to ok. 300 zł. Było więc o co zawalczyć!

Akademiki Politechniki Białostockiej położone są niemal w centrum Białegostoku, przy ul. Zwierzynieckiej. Ich mieszkańcy doceniają dobrą komunikację z resztą miasta, ścieżki i stacje rowerowe, sąsiedztwo Parku Zwierzynieckiego. Pokoje studenckie są w pełni umeblowane. W wielu z nich znajdują się lodówki. Mieszkańcom udostępniana jest bielizna pościelowa i nakrycia. Pokoje wyposażone są także w gniazda umożliwiające podłączenie się do sieci internetowej.  Na segment mieszkalny składający się z czterech pokoi przypada wspólna łazienka, z dwoma  umywalkami, natryskiem i toaletą. Na każdym piętrze znajduje się ogólnodostępna kuchnia (obecnie pomieszczenia kuchenne są remontowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt). W akademikach można skorzystać też z pralni, suszarni i pomieszczenia do przechowywania rowerów. W Domach Studenta Beta oraz Gamma na parterze można odpocząć lub spotkać się z przyjaciółmi w klubie ze stołem bilardowym, do ping ponga czy piłkarzykami. W Akademiku Beta jest bar z domową kuchnią.

Więcej na  akademiki.bialystok.pl.

Stypendium mieszkaniowe „Akademiki za dobre wyniki” w roku akademickim 2018/2019 otrzymali:

• Anna Kubrak
  • Dominik Borowski
  • Szymon Kisielewski
  • Krystian Wysocki
  • Mateusz Zawistowski
  • Bartłomiej Chilmon
  • Aleksandra Zimnoch
  • Konrad Olender
  • Konrad Wasilewski
  • Adrian Ignatiuk

Wszystkie zakwalifikowane osoby prosimy o dopełnienie formalności zgodnie z §4 „Regulaminu przyznawania stypendiów mieszkaniowych w ramach projektu „Akademiki za dobre wyniki” w roku akademickim 2018/2019 na Politechnice Białostockiej”.

Należy wypełnić podanie o przyznanie miejsca w Domu Studenta Politechniki Białostockiej oraz oświadczenie dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych, którego wzór określa załącznik nr 2 do Regulaminu. Wypełniony wniosek należy dostarczyć do zastępcy Kanclerza Politechniki Białostockiej (adres: Administracja PB, ul. Zwierzyniecka 4). Wypełnione oświadczenie dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych należy dostarczyć do Kwestury PB, pokój nr 27, ul. Wiejska 45A. W przypadku podania o przyznanie miejsca w pokoju 1 osobowym lub miejsca w pokoju 3 osobowym zamieszkiwanym przez 2 osoby, stypendysta zobowiązany jest dopłacić różnicę zgodną z obowiązującym w Politechnice Białostockiej cennikiem.

Szczegóły na: pb.edu.pl/kandydaci/wyniki