Dyplom MBA na Politechnice Białostockiej

12-07-2018
Dyplom MBA na Politechnice Białostockiej - podpisanie umowy

Na Politechnice Białostockiej będzie można zdobyć interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności menedżerskie oraz prestiżowy dyplom MBA. W czwartek (12 lipca) umowę na realizację Programu Executive Master of Business Administration podpisali Rektor PB prof. Lech Dzienis i Prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów Andrzej Popadiuk. Studia będą odbywać się na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Program Master of Business Administration to esencja wiedzy, którą powinien posiadać każdy menedżer i przedsiębiorca. Studia adresowane są m.in. do menedżerów, kadry kierowniczej, właścicieli firm, pracowników korporacji, twórców start-upów, czyli osób, które już zajmują się zarządzaniem, ale swój warsztat chciałyby wzbogacić o szersze spojrzenie na biznes, kompetencje z zakresu zarządzania, finansów oraz umiejętności miękkich. Program może też zainteresować osoby pragnące zarządzać np. instytucją kultury czy pracowników administracji.
GFKM – partner merytoryczny Politechniki Białostockiej w realizacji Programu Executive MBA – zapewnia, że zajęcia na WIZ PB poprowadzą praktycy i eksperci, trenerzy o wieloletnim doświadczeniu, którzy w trakcie zajęć otworzą przestrzeń do wymiany doświadczeń i poglądów oraz zaprezentują biznesowe studia przypadku. Ukończenie programu MBA jest dla jego uczestników drogą do ugruntowania swojej pozycji na rynku pracy i potwierdzeniem wysokich kompetencji.

Program Executive MBA na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej będzie trwał 3 semestry. To studia w trybie stacjonarnym. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, ale słuchacze uczyć się będą także on-line. Pierwsze zajęcia odbędą się już w październiku 2018 roku. To studia odpłatne. Dla kandydatów, którzy zgłoszą się do końca sierpnia opłata wynosi 7 900 zł za semestr. Dla tych, którzy zrobią to później, wskazana kwota powiększona będzie o podatek VAT. Wymogiem jest skończenie studiów wyższych, minimum 3-letni staż pracy (preferowany na kierowniczym stanowisku) oraz zaprezentowanie swojego zaangażowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów jest jednym z pionierów Programu Executive Master of Business Administration w Polsce. Program został uruchomiony w 1991 roku i od tego czasu prowadzony jest w Gdańsku, Warszawie, Katowicach. Obecnie będzie oferowany także w Szczecinie, Bydgoszczy i Kielcach. Białystok jest naszym naturalnym, partnerskim regionem. Świetnie układa nam się także współpraca z Wydziałem Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Mamy nadzieję, że ten program – dopasowany do potrzeb odbiorców z regionu podlaskiego, o skompaktowanej formule bogatej w treści i nowoczesnej w metodyceznajdzie zainteresowanie wśród potencjalnych słuchaczy z Białegostoku i regionu – mówił Andrzej Popadiuk, Prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

Partnerem programu, który realizować będą Politechnika Białostocka i GFKM, jest międzynarodowa Porto Business School. To instytucja walidująca oraz potwierdzająca jakość i zbieżność programu ze standardami międzynarodowymi. Warto dodać, że Program Executive MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów otrzymał najwyższą klasę mistrzowską w rankingu oceny jakości programów MBA oferowanych w Polsce. Tego typu zestawienie przygotowuje Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej FORUM.

Liczymy na to, że wśród kandydatów na studia MBA znajdą się osoby z wykształceniem technicznym – nasi absolwenci inżynierowie, np. kierownicy działów konstrukcyjnych zarządzający grupą pracowników. Wiedza z zakresu zarządzania może im pomóc choćby w komercjalizacji wyników badań czy lepszego prowadzenia własnych przedsiębiorstw – mówiła Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania PB dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. PB.