14 grudnia 2017, czwartek, 13:00 - 15:00
Klub Studencki Gwint
Zwierzyniecka 10 - Białystok
Szczegóły wydarzenia

Serdecznie zapraszamy wszystkich Pracowników, Wykładowców, Doktorantów, Studentów i Przyjaciół Politechniki Białostockiej na tradycyjne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 14 grudnia 2017 r. o godz. 13:00 w Klubie Studenckim Gwint przy ul. Zwierzynieckiej 10.

Podczas uroczystości kolędy zaśpiewają  Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej oraz Chór Pracowników i Studentów „Polifonia” pod dyrekcją Katarzyny Żemczużnikowej oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Gościć będziemy także duszpasterzy akademickich Politechniki Białostockiej.

Tradycyjnie – będzie możliwość wspólnego podzielenia się opłatkiem, a także poczęstunek dla uczestników spotkania.

Podczas Spotkania Opłatkowego studenci Politechniki Białostockiej będą zbierać pieniądze na rzecz Aleksandry Niksy, studentki Wydziału Architektury PB, podopiecznej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Słoneczko”.

Ola Niksa od sześciu lat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Po szóstym semestrze, z powodu pogarszającego się stanu zdrowia musiała przerwać studia na kierunku architektura. Od kwietnia 2017 r. Ola jest hospitalizowana. Obecnie jest pacjentką kliniki “Budzik” dla dorosłych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Powoli wraca do zdrowia, ale potrzebne jest dalsze leczenie oraz intensywna rehabilitacja. Dzięki terapii logopedycznej zaczęła już wypowiadać proste wyrazy. Ola dzielnie walczy o powrót do dawnej sprawności, a my mamy okazję Ją wesprzeć.

Wydrukuj tą stronę