O tytuł Podlaskiej Marki powalczy 20 finalistów. Zwycięzcę poznamy 24 kwietnia na uroczystej gali a już od dziś na swojego kandydata mogą głosować internauci.

Wybór Kapituły, 20 nominacji do Podlaskiej Marki, ujawniono podczas konferencji prasowej, we wtorek 13 marca. Z czterech przedsięwzięć zgłoszonych przez Politechnikę Białostocką w finale konkursu znalazła się Anima – inteligentny system powiadomień.

Animę – sympatycznego liska, który pomoże zapominalskim wywiązać się z obietnic, wymyślili studenci oraz absolwenci Wydziału Informatyki: Mateusz Bajko, Mateusz Markiewicz, Michał Jaszczuk. Pracowali pod opieką merytoryczną dr. inż. Macieja Kopczyńskiego. Najpierw był to projekt, rozwijany z myślą o udziale w konkursach technologicznych. Doceniono go w konkursach Microsoft Imagine Cup 2017 (drugie miejsce w finałach krajowych, w kategorii Innowacje oraz nagroda specjalna od firmy Billenium), ABB IT Challenge 2017 oraz w Technotalentach 2017 (zwycięzca kat. Technotalent Politechniki Białostockiej oraz kat. Biznes). Obecnie Anima stała się pomysłem na rozwijanie własnego biznesu. Młodzi twórcy jak najszybciej chcieliby wprowadzić urządzenie na rynek. Pomóc ma Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej, który dofinansował prace przedwdrożeniowe sumą 100 tys. złotych. Lisek może więc już niebawem pojawić się w naszych domach i zadbać o to, żebyśmy już nigdy nie zawiedli swoich znajomych czy domowników tym, że zapomnieliśmy o ich prośbach. Anima, jako młoda firma, rozwija swoją działalność w Inkubatorze Przedsiębiorczości Politechniki Białostockiej.

Anima walczy o statuetkę Podlaskiej Marki w kategorii „Odkrycie”. Jej rywalami są detekcja fal grawitacyjnych – odkrycie dokonane przez zespół naukowców, którego członkiem jest profesor Piotr Jaranowski z Uniwersytetu w Białymstoku oraz linia kosmetyków naturalnych.

Głosowanie internetowe

Od 13 marca do 2 kwietnia można oddać swój głos na Podlaską Markę Konsumentów. Głosowanie na przedsięwzięcia i pomysły nominowane w konkursie odbywa się przez stronę internetową www.podlaskamarka.pl i jest bezpłatne.

Zachęcamy do zagłosowania na Animę – urządzenie typu smart home, które obok robota edukacyjnego Photon (laureata Podlaskiej Marki Konsumentów w 2016 roku), może stać się marką naszego regionu.

Uroczysta gala

Zwycięzców tegorocznej edycji Podlaskiej Marki poznamy 24 kwietnia, podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Laureaci otrzymają 10 tys. zł, statuetki oraz możliwość uczestniczenia w imprezach promocyjnych. Już dziś wiadomo, że jako gwiazda gali wystąpi Zenon Martyniuk.

 

Poznaj nominacje do Nagrody Podlaska Marka i zagłosuj na swojego kandydata do Podlaskiej Marki Konsumentów

Nagroda Podlaska Marka – Nominacje

Inicjatywy związane z Politechniką Białostocką były wielokrotnie nagradzane tytułem Podlaskiej Marki. O laureatach – Petrosie Psyllosie wyróżnionym za sztuczne oko MATIA oraz analogach łazików marsjańskich – przypomina film „Województwo Podlaskie – Niepokorne myślenie – wynalazki”.

Obejrzyj film na kanale youtube

 

Wydrukuj ten Post