Nie tylko o ofercie kształcenia, nie tylko o zasadach rekrutacji, ale przede wszystkim o rozwijaniu pasji i możliwościach, jakie daje studiowanie na Politechnice Białostockiej będzie się można dowiedzieć jutro (8 marca) w Giżycku. W czwartek (od godz. 9:00 do 14:00) Politechnika Białostocka zaprasza  maturzystów na swoje stoisko  na Targach Edukacyjnych “Giżycko 2018”. To będzie okazja do spotkania i rozmów z utalentowanym młodym wynalazcą Petrosem Psyllosem.

Petros Psyllos jest studentem Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Jego nazwisko znalazło się w ubiegłym roku na liście stu najbardziej innowacyjnych osób z Europy Środkowo-Wschodniej – New Europe 100. To lista liderów innowacji – osób ze świata technologii, startupów, biznesu, a także polityki. Laureaci to osoby pomysłowe, odważne i konsekwentne w swoich działaniach. Inicjatorem New Europe 100 jest Res Publica we współpracy z Funduszem Wyszehradzkim, firmą Google i dziennikiem Financial Times. Amerykański Forbes uznał Petrosa Psyllosa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów (poniżej 30. roku życiu – Forbes 30 Under 30), a Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce.  Nasz student   jest finalistą Imagine Cup – największego konkursu technologicznego firmy Microsoft. “Mówiącą rękawicę”, czyli swój pierwszy wynalazek, skonstruował jeszcze jako uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Kolejny – Neutrognet – także dedykował osobom z niepełnosprawnościami. Ale to MATIA – “sztuczne oko” informujące osobę niewidzącą o otaczających ją przedmiotach – zebrała najwięcej międzynarodowych nagród.

Targi w Giżycku są imprezą otwartą, skierowaną do uczniów i rodziców chcących się zapoznać z ofertą edukacyjną szkół wyższych. Prezentacjom uczelni towarzyszą wykłady prowadzone przez doradców zawodowych.

 

Wydrukuj ten Post