Prawie 4 tysiące kobiet współtworzy Politechnikę Białostocką. To pracownice naukowe, administracyjne, nauczycielki, doktorantki, studentki i… licealistki. Od lat w najwyższych władzach zarówno samej Uczelni, jak i Wydziałów obecne są panie.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom dziękuję, że czynią naszą uczelnianą społeczność lepszą i piękniejszą, życzę Im szczęścia, zdrowia i satysfakcji, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Życzę też sobie, aby pań na naszej Uczelni było jeszcze więcej. – mówi Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis

Od 2008 roku Politechnika Białostocka bierze udział w ogólnopolskiej akcji Dziewczyny na Politechniki! W czwartek, 19 kwietnia, na uczelniach technicznych całej Polski odbędzie się specjalny Dzień Otwarty dla Dziewczyn. Politechnika Białostocka zaprasza wszystkie dziewczyny na spotkanie, podczas którego obalimy stereotypy na temat kierunków technicznych, porozmawiamy o kobietach-inżynierkach oraz pokażemy, że w czasie studiów można realizować różnorodne zainteresowania. Będzie też sporo o świecie VR. Na zakończenie zaprosimy na “Bieg w kasku” po ścieżkach kampusu PB.

Szczegóły można znaleźć na facebooku.

Na ten szczególny dzień zapraszamy dziś uczennice białostockich szkół średnich, które z kwiatami i życzeniami odwiedzają studenci Politechniki Białostockiej. Spotkajmy się 19 kwietnia!

Więcej o ogólnopolskiej akcji można przeczytać na stronie dziewczynynapolitechniki.pl. Tam też można dokonać rejestracji.

 

Kobiety na Politechnice Białostockiej:

 

Wydrukuj ten Post