Masz innowacyjne pomysły, ale brakuje Ci pieniędzy na ich realizację? Chciałbyś wystartować w konkursie, ale przerastają Cię związane z tym wydatki? Zgłoś się do Programu Odkrywcy Diamentów. Na zgłoszenia od uzdolnionych uczniów czekamy do 8 marca.

O wsparcie finansowe z Programu Odkrywcy Diamentów mogą starać się zespoły uczniowskie (min. 2 osoby plus pełnoletni mentor) ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz klas siódmych szkół podstawowych z województwa podlaskiego i województw ościennych. Zgłoszone projekty powinny dotyczyć nauk ścisłych i technicznych.

 

Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie www.odkrywcydiamentow.com.pl w zakładce ”Zgłoszenie”.

 

Kapituła Programu rozpatrzy nadesłane wnioski podczas pierwszego w roku 2018 posiedzenia, które zaplanowano na 9 marca.

Stowarzyszenie „Odkrywcy Diamentów” powstało w 2015 roku z inicjatywy Rektora Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienisa. Stowarzyszenie, w którego skład wchodzi obecnie 14 przedsiębiorstw z Politechniką Białostocką na czele, wspiera młodych, zdolnych ludzi. Funduje stypendia i przekazuje pieniądze na realizację innowacyjnych projektów w obszarze nauk ścisłych i stosowanych. Wsparcie trafia do zespołów uczniowskich oraz do studentów Politechniki Białostockiej. Od lutego 2015 do października 2017 roku Kapituła Stowarzyszenia rozpatrzyła wnioski o wsparcie blisko 70 projektów, dofinansowanie otrzymało 29 z nich, na łączną kwotę 145 150 zł.

 

Osoba do kontaktu: Agnieszka Mońko – koordynator projektu
e-mail: a.monko@pb.edu.pl, tel. 85 746 70 43 lub 722 177 707

 

logo Odkrywców Diamentow

Wydrukuj ten Post