Photon jest pierwszym na świecie, interaktywnym robotem, który rozwija się razem z dzieckiem. Produkt Polski. Stworzony przez Marcina Jokę, Michała Grzesia, Krzysztofa Dziemiańczuka, Michała Boguckiego i Macieja Kopczyńskiego. Uczy programowania i logicznego myślenia – taki wpis w styczniu pojawił się w Wikipedii, wielojęzycznej wolnej encyklopedii internetowej. W artykule można przeczytać o tym, jak działa, jakie ma możliwości i jakie aplikacje towarzyszą robotowi stworzonemu przez studentów Politechniki Białostockiej. To właśnie na Politechnice Białostockiej, podczas przygotowań do prestiżowego konkursu technologicznego firmy Microsoft – Imagine Cup, zrodził się pomysł Photona. Dziś pod szyldem spółki Photon Entertainment, założonej przez pracownika Uczelni i absolwentów Politechniki Białostockiej,  robot uczy  programowania w szkołach i w domach. Dostępny jest na półkach markowych sklepów. To prawie jak napisanie autobiografii – mówią z uśmiechem twórcy Photona o swoim debiucie w Wikipedii (LINK).

Photon na WikipediaWarto przypomnieć, że dokładnie do niedzieli, 21 stycznia do godziny 21:01 można licytować parę Photonów, przekazanych przez Politechnikę Białostocką i firmę Photon Entertainment na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jeden to egzemplarz edukacyjny – nie pozwalający dziecku nudzić się, uczący programowania i logicznego myślenia podczas doskonałej zabawy. Drugi – to egzemplarz kolekcjonerski – „książęcy”. To prototyp, który w lipcu ubiegłego roku prezentowany był brytyjskiej parze książęcej Williamowi i Kate, podczas ich wizyty w Polsce. Robot skradł serce zawsze eleganckiej Księżnej Kate, stąd przekazany na licytację Photon został odpowiednio „ubrany”.

Wspólnie z Politechniką Białostocką przekazaliśmy na 26. Finał WOŚP wyjątkowego Photona… Tego, który spotkał się z parą książęcą (i którego zaprogramowała Księżna Kate) podczas ich ostatniej wizyty w Polsce! Uwaga: Licytując miejcie świadomość, że ten Photon nie pozwolił się od tego spotkania wykąpać. Dalej nosi odciski palców Kate – napisali na swoim profili na Facebooku twórcy robota.

Zapraszamy do licytacji! W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie noworodków. Link do licytacji 

Photony pomagały też studentom i pracownikom Politechniki Białostockiej oraz uczniom LO PB zbierać pieniądze podczas niedzielnego Finału WOŚP (14 stycznia) w Białymstoku.

 

Wydrukuj ten Post