Uczony ze Stanford University, współtwórca sukcesu programu Top 500 Innovators – prof. Piotr Moncarz odwiedzi Politechnikę Białostocką we wtorek, 5 grudnia. Nasz gość wygłosi wykład otwarty „Innowacje, strategia rozwoju i elektromobilność jako narodowy projekt Polski – perspektywa z Doliny Krzemowej” oraz spotka się z grupą białostockich absolwentów programu stażowo-szkoleniowego Top 500.

Prof. Piotr Daniel Moncarz to polsko-amerykański inżynier, consulting professor na Uniwersytecie Stanforda. Jest ekspertem w dziedzinie analiz i systemów kontroli ryzyka katastrof budowlanych. Zajmuje się także zagadnieniami związanymi z przemysłem międzynarodowym w obszarach wdrożeń najnowszych technologii, w szczególności energetycznych.

Profesor od lat z wielką pasją i zaangażowaniem działa na rzecz budowania relacji naukowych i gospodarczych między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Ma na tym polu nieocenione zasługi. Jest współzałożycielem i przewodniczącym Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy (US-Polish Trade Council USPTC), która wspiera polskie firmy technologiczne w Dolinie Krzemowej. Pod egidą USPTC na Uniwersytecie Stanforda organizowany jest „Poland Day w Dolinie Krzemowej” – konferencja na którą zapraszani są przedstawiciele tutejszej Polonii, ludzie biznesu, dyplomaci, urzędnicy rządowi zarówno z Polski, jak i ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki staraniom prof. Moncarza Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zainicjowało Program Top 500 Innovators, w którym najlepsi spośród młodych polskich naukowców i pracowników biur transferu technologii odbywali staże i warsztaty na prestiżowych uczelniach amerykańskich. Profesor był współtwórcą tego programu i jego academic director na Uniwersytecie Stanforda. Jest również przewodniczącym rady nadzorczej ElectroMobility Poland SA, spółki której głównym celem jest opracowanie koncepcji polskiego samochodu elektrycznego.

 

 

 

Program wizyty prof. Piotra Moncarza na Politechnice Białostockiej
we wtorek, 5 grudnia 2017 r.:

godz. 11:15 – 12:15    Wykład otwarty prof. Moncarza pt. „Innowacje, strategia rozwoju i elektromobilność jako narodowy projekt Polski – perspektywa z Doliny Krzemowej”.
Aula I Wydziału Elektrycznego, ul. Wiejska 45 D, Białystok

 

godz. 12:30 – 13:15    Spotkanie prof. Moncarza z białostockimi uczestnikami programu Top 500 Innovators (obowiązują zaproszenia).

Wydrukuj ten Post