W poniedziałek, 20 listopada, rozpoczyna się kolejna edycja akcji charytatywnej na terenie Politechniki Białostockiej. W tym roku studenci zbierają pieniądze na leczenie i rehabilitację Aleksandry Niksy – swojej koleżanki z Wydziału Architektury PB, podopiecznej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”.

Ola Niksa od sześciu lat choruje na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Przewlekłe leczenie znacznie obniżyło Jej odporność i doprowadziło do uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Od kwietnia 2017 r. Ola jest hospitalizowana, obecnie przebywa w  Klinice “Budzik dla dorosłych” Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Dzięki dalszemu leczeniu i intensywnej rehabilitacji Ola powoli wraca do zdrowia. Po terapii logopedycznej zaczęła mówić – wypowiada proste wyrazy. Zawzięcie i z uporem walczy o powrót do dawnej sprawności.

Chcemy pomóc rodzinie Oli. Wiemy, że jej rehabilitacja jest niezbędna, ale też kosztowna. To wsparcie nie tylko materialne. Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na potrzeby osób, które należą do społeczności uczelnianej – podkreśla Kornelia Waraksa z SSPB – koordynatorka tegorocznej edycji akcji charytatywnej z ramienia studentów.

 

Nauczyciele i koledzy podkreślają, że jest dobrą studentką i, pomimo choroby, osobą pozytywnie nastawioną do świata:

Prodziekan ds. Studenckich i Dydaktyki dr inż. arch. Jolanta Owerczuk: Ola studiuje na kierunku architektura. Przez chorobę przerwała studia na szóstym semestrze. Gdyby nie urlop zdrowotny, w lutym pewnie broniłaby dyplom, bo wszystko zaliczała terminowo.

dr inż arch. Magdalena Sulima: Pan Bóg obdarzył Olę zarówno urodą, jak i intelektem. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i uczciwie przygotowana do zajęć. Oby teraz dał jej jeszcze zdrowie… Gorąco Go o to proszę.

dr inż. arch. Agnieszka Kłopotowska: Tak wielu z nas poruszyła choroba Oli. Łzy popłynęły wtedy z oczu Jej kolegów z roku, ale również nas – prowadzących. Dziś jednak ważniejsza od naszego smutku jest wspólna walka o Olę i Jej zdrowie! Jak dobrze, że Ty się nie poddałaś, Olu!

Aleksandra i Eryk: Ola jest bardzo ciepłą, kochaną osobą. Zawsze, gdy się pojawiała na naszej uczelni była uśmiechnięta i zarażała swoim śmiechem innych, zawsze potrafiła poprawić atmosferę, powiedzieć coś miłego. Jest z tych osób, które nigdy nie pokazują po sobie, że jest źle, mimo że wygląda na bardzo wrażliwą i delikatną osobę. Życzymy Olci powrotu do zdrówka, tego żeby mogła spełnić swoje marzenia i znowu cieszyć się życiem wraz z rodzinką i przyjaciółmi.

Oliwia: Jako studentka architektury Ola to osoba pełna pomysłów, z głową pełną inspiracji. Pracując z nią nad wspólnymi projektami nie było opcji, że coś pominie – wszystko musiało być wykonane według planu. Wszelkie niepowodzenia szybko i bez problemów potrafi nadrobić, a także zmotywować do pracy innych. Jest także doskonałą przyjaciółką, na którą można liczyć w każdej sprawie – potrafi pocieszyć, wesprzeć, jak też szybko sprowadzić na ziemię. Ola to pełna energii, wiary, silnej woli i wytrwania w swoich założeniach dziewczyna, która nigdy się nie poddaje, z każdej sytuacji znajdzie wyjście. Wierzę, że szybko wróci do pełnego zdrowia, na studia i do nas – przyjaciół – którzy na nią czekają.

Angelika: Ola to miła, pełna życia osoba. Chętna do pomocy innym, służąca dobrym słowem. Swoją energia i pozytywnym podejściem do życia zaraża każdego, kogo spotka na swojej drodze. Olu, życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia!

 

CO, GDZIE, KIEDY?

Tradycyjnie już studenci będą zbierać pieniądze na Wydziałach Uczelni, w akademikach, podczas turnieju sportowego i koncertu charytatywnego w klubie Gwint oraz Spotkania Opłatkowego. Szczegóły akcji, miejsca, terminy – HARMONOGRAM.

Organizatorzy zapraszają także na akcję PĄCZEK (zapewniają, że od tych zakupionych w ramach zbiórki się nie tyje!) – 4 grudnia 2017r.,  na wszystkich wydziałach PB.

Wydrukuj ten Post