100 osób zgłosiło się na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego na Politechnice Białostockiej. Oficjalna inauguracja odbyła się w sobotę, 4 listopada, na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Tego samego dnia, tuż po uroczystości, dzieci uczestniczyły w pierwszych zajęciach. Na wykład zaprosił je Marek Masalski, który opowiedział o tym, jak pokonać konkurentów i jak strategie pomagają w rywalizacji. Natomiast wykład inauguracyjny dla rodziców przygotowała Aneta Tomkiel –  “Koncepcje i zasady kształcenia alternatywnego”.

Jak podkreślała podczas inauguracji dr Urszula Widelska z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, edukacja ekonomiczna jest bardzo ważna. Wyjaśniła, że dzieci powinny wiedzieć czym jest pieniądz, reklama, promocja a tego typu inicjatywa pozwala kształtować podstawy przedsiębiorcze już od najmłodszych lat.

Sami młodzi studenci zaznaczają, że takie zajęcia mogą pomóc im nie tylko w oszczędzaniu czy planowaniu wydatków, ale przydadzą się też w przyszłym poszukiwaniu pracy.

Politechnika Białostocka dołączyła do ogólnopolskiego projektu EUD – Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej zaprosił uczniów klas V i VI szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia, podczas których będzie można dowiedzieć się m.in. jak gospodarować czasem, co to jest marketing, czy warto powierzyć pieniądze bankom. 

Zaplanowano sześć spotkań, każde będzie trwało dwie godziny lekcyjne. Zajęcia dla uczniów – składające się z wykładów i części warsztatowej – prowadzone będą przez naszych nauczycieli akademickich oraz ekspertów. W czasie zajęć nudzić nie będą się też rodzice, dla których przygotowano osobne wykłady. Opiekunowie dowiedzą się m.in. jak pobudzić kreatywność dziecka i jak od najmłodszych lat kształtować jego świadomość konsumencką.

 

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy funkcjonuje w Polsce od 2008 roku. Obecnie zajęcia w ramach EUD odbywają się w 7 polskich miastach:

  • w Warszawie (przy SGH),
  • w Katowicach (we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach),
  • w Poznaniu (przy UE w Poznaniu),
  • we Wrocławiu (przy UE we Wrocławiu),
  • w Szczecinie (przy Uniwersytecie Szczecińskim),
  • w Gdańsku (na Politechnice Gdańskiej),
  • w Białymstoku (na Politechnice Białostockiej).

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. Na EUD co roku kształci się w sumie ponad 1,5 tys. uczniów.

 

Wydrukuj ten Post