W środę (25.10) Politechnika Białostocka zorganizowała MATURANEK – Poranek Maturzysty. Impreza od rana przyciągnęła wielu uczniów, którzy przygotowują się do egzaminów maturalnych w przyszłym roku.

Na MATURANEK już po raz trzeci zaprosiło uczniów Centrum Rekrutacji, Studiów Podyplomowych i Szkoleń Politechniki Białostockiej. Do udziału w zajęciach zorganizowanych wspólnie z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży i Wydziałem Informatyki Politechniki Białostockiej zarejestrowało się w sumie ok. 1400 uczestników.

To projekt skierowany do nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który ma pomóc w przygotowaniu do egzaminu maturalnego. Współpracujący z nami specjaliści podpowiedzą, jak przygotować się do matury z matematyki czy fizyki, jak osiągnąć sukces na maturze z biologii, jak budować wypowiedź argumentacyjną na egzaminie maturalnym z języka polskiego oraz świetnie zdać egzamin z języka obcego – wyjaśnia kierownik Centrum mgr inż. Elżbieta Stachniewicz.

Prezentacje ekspertów z OKE i nauczycieli akademickich WI PB odbywały się od godziny 9:00 do 14:00 na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

Marta Białobrzeska, nauczycielka z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego przyprowadziła na MATURANEK cały rocznik klas maturalnych: Myślę, że to wspaniała okazja, żeby nasi uczniowie usłyszeli o strategii zdawania przedmiotów rozszerzonych od kogoś innego niż od swoich nauczycieli. Przekonują się, że specjaliści OKE mówią podobnym językiem, co ich „belfrzy”. Po takich spotkaniach lepiej pracuje się z młodzieżą, nasz wspólny cel – świetne wyniki na maturze- nabiera realnych kształtów.

Eryk z IX Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku wziął udział w prezentacji „Jak osiągnąć sukces na maturze z biologii?”: Wiele rad pokrywało się z tym, co mówili nasi nauczyciele. Zapamiętałem jednak, żeby uważnie czytać polecenia. Podano nam nawet „słowniczek” wyrażeń, które mogą sprawiać kłopot.

Ciekawą prezentację zaproponowała maturzystom dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB z Wydziału Informatyki. Na spotkanie z nią przyszli przede wszystkim uczniowie przygotowujący się do rozszerzenia z matematyki. Staram się mówić o matematyce jako przygodzie, w której przekraczamy kolejne granice, przede wszystkim wyobraźni – mówi prof. Mozyrska. Lubię matematykę i sam się nią bawię. Interesuje mnie np. pierwiastek kwadratowy z i – jednostki urojonej. Ta prezentacja zainspirowała mnie do zgłębienia jeszcze kilku tematów matematycznych – mówił Paweł z III LO, uczestnik MATURANKA.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze szkół białostockich: Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych, I LO, Zespołu Szkół Rolniczych, III LO, I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, XI LO, II LO, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych – IX LO, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi, a także z Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

 

Wszystkim życzymy powodzenia i wspaniałych wyników na maturze!

 

MATURANEK, 25 października 2017 roku, godz. 9:00-14:00
ORGANIZATOR: Centrum Rekrutacji, Studiów Podyplomowych i Szkoleń Politechniki Białostockiej
WSPÓŁORGANIZATORZY: Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej
PATRONAT HONOROWY: Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, Podlaski Kurator Oświaty, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Rektor Politechniki Białostockiej

PROGRAM:

9:00 Wszystko, co powinien wiedzieć uczeń o maturze.
Jolanta Gołaszewska – Dyrektor OKE ŁOMŻA
10:00 Matematyka – daj się oczarować!
dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB
– Wydział Informatyki PB
Jak osiągnąć sukces na maturze z biologii?
Dorota Mościcka – OKE ŁOMŻA
11:00 Matematyka – daj się oczarować!
dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB
– Wydział Informatyki PB
Wszystko, co powinien wiedzieć uczeń o maturze z fizyki.
Mirosława Żuber – OKE ŁOMŻA
12:00 Jak przygotować się do matury z matematyki?
Iwona Łuba – OKE Łomża
Teza czy hipoteza? Krótko o tym jak budować wypowiedź  argumentacyjną na egzaminie maturalnym z języka polskiego.
Zbigniew Kosiński – OKE ŁOMŻA
13:00 Jak przygotować się do matury z matematyki?
Iwona Łuba – OKE Łomża
Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego?
Mariusz Zysk – OKE ŁOMŻA

 

 

Wydrukuj ten Post