1698 studentów rozpocznie w tym roku akademickim naukę na pierwszym roku studiów stacjonarnych I stopnia na Politechnice Białostockiej. Na studia stacjonarne II stopnia przyjęto natomiast 74 kandydatów. Ostateczne listy osób przyjętych zostały ogłoszone w czwartek, 27 lipca.

Spośród 29 kierunków, na który trwał nabór w tegorocznej rekrutacji, najbardziej popularne były :informatyka, budownictwo i logistyka. Trzy kierunki nie zostaną uruchomione: ekoinżynieria, inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska oraz kierunek z j. angielskim jako wykładowym – mechatronics.

Uczelnia nie przewiduje jednak uruchomienia dodatkowej rekrutacji na studiach stacjonarnych. Wyjątkiem jest kierunek Construcion and building systems engineering na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, na który jeszcze trwa nabór. To międzynarodowe studia stacjonarne prowadzone w języku angielskim.

Przypominamy, że już od 16 sierpnia zapisywać się będzie można na studia niestacjonarne prowadzone przez wydziały Politechniki Białostockiej.

 

HARMONOGRAM REKRUTACJI na studia stacjonarne I stopnia rozpoczynające się od semestru zimowego roku akademickiego 2017/2018

HARMONOGRAM REKRUTACJI na studia stacjonarne II stopnia rozpoczynające się od semestru zimowego roku akademickiego 2017/2018

 

Wydrukuj ten Post