Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, pracowników, absolwentów Politechniki Białostockiej wraz z rodzinami do udziału w atrakcjach przygotowanych przez Uczelnię w ramach tegorocznego Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. W niedzielę warto odwiedzić nasze stoisko na Dniu Akademickim na Rynku Kościuszki, a we wtorek i środę wziąć udział w imprezach zorganizowanych przez poszczególne wydziały.

Dzień Akademicki

W niedzielę 21 maja na Rynku Kościuszki w Białymstoku zapraszamy na Dzień Akademicki. Na specjalnych stoiskach prezentować się będą największe uczelnie regionu. Na placu pomiędzy Astorią a Domem św. Marcina można będzie spotkać także przedstawicieli Politechniki Białostockiej.

Wydział Architektury zaprasza na pokaz skanowania w technologii 3D oraz na wystawę plansz i makiet wykonywanych przez studentów kierunku architektura, architektura wnętrz i grafika.

W jaki sposób energia słoneczna zamienia się w elektryczną? To będzie można zobaczyć dzięki prezentacji Wydziału Elektrycznego, który przywiezie na Rynek Kościuszki panel fotowoltaiczny. Na stoisku zobaczymy także Wielozadaniowego „Frezusia”, czyli urządzenie na którym można „wydrukować” płytki elektroniczne lub wycinać wzory w aluminium i tworzywie. Na potrzeby festynu „Frezuś” zostanie wyposażony w pisak i będzie tworzył „elektryzujące” grafiki.

Wydział Informatyki zaprosi na spotkanie z trzecim wymiarem: od okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, HTC Vive, drukarki 3D, do kolorowych konstrukcji z klocków bump. Studenci z Koła Naukowego Mobilne Systemy Inteligentne pokażą, jak sterować x-padami robotów w pojedynku SUMO.

Wydział Mechaniczny zaprezentuje pojazdy skonstruowane przez studentów, to: bolidy, rallycrosowy Waldi, Dragster i zmodyfikowane Daewoo Tico. Nasi „mechanicy” przedstawią także obiekty latające: śmigłowiec wielowirnikowy o sześciu ramionach – heksarotor oraz klasyczny samolot – górnopłat. Nie zabraknie też ulubieńców publiczności – analogów łazików marsjańskich. Będzie też można obejrzeć walki robotów.

Na stoisku Wydziału Zarządzania będzie można obejrzeć pracę drukarki 3D i jej „wydruki” z kolorowego filamentu.

Będzie też coś dla miłośników literatury! Biblioteka Politechniki Białostockiej zachęca festiwalową publiczność do udziału w akcji wymiany książek za uśmiech.

Dzień Akademicki w ramach XV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki
Rynek Kościuszki, Białystok
21 maja, godz. 13-18

 

23 i 24 maja – dni PFNiS na Politechnice Białostockiej

W kalendarium XV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki 23 i 24 maja (wtorek i środa) to dni Politechniki Białostockiej. Uczelnia przygotowała prawie 80 imprez. Wykłady i prezentacje, konkursy i warsztaty – wszystko po to, aby przekonać się, jak fascynującą przygodą może być badanie i poznawanie różnych procesów.

Co to jest inżynieria odwrotna? Czym się różni architektura od urbanistyki? Jak rozwijać swoje umiejętności przywódcze? Jakie informacje przekazują kody kreskowe? – to tylko wybrane zagadnienia, które zgłębić będzie można podczas spotkań z pracownikami i studentami największej uczelni technicznej w regionie. Poza tym będzie można odwiedzić nowoczesną bibliotekę PB, zobaczyć, jak działają telewizja i radio „od kuchni” (dzięki wizycie w PlatonTV i Radiu Akadera), wziąć udział w zajęciach sportowych (judo) czy obejrzeć prezentację o Chinach… w języku angielskim.

 

Więcej imprez festiwalowych na stronie XV PFNiS  oraz w INFORMATOR FESTIWALU w wersji elektronicznej – pobierz

Zapraszamy zarówno całkiem młodych odkrywców nauki (nawet tych z przedszkola), jak i tych, którzy czas spędzony w szkolnej ławie mają dawno już za sobą.

 

XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to ponad 400 wykładów, warsztatów, koncertów, spektakli, pokazów w Białymstoku oraz w Suwałkach, Łomży, Hajnówce i Wilnie. Festiwal rozpoczął się 17 maja i potrwa do 26. W jego organizację włączyło się 12 szkół wyższych (publicznych i niepublicznych) oraz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

 

 

 

PFNiS Dzien Akademicki

Wydrukuj ten Post