W najbliższy weekend czeka nas na Politechnice Białostockiej wielkie święto miłośników robotyki, dobra zabawa i emocje związane z pojedynkami robotów. W sobotę, 20 maja, odbędzie się już szósta edycja międzynarodowego Turnieju Robotów Eastrobo.

Do udziału w tegorocznych zawodach zgłosiło się ponad 170 osób. Są zawodnicy z całej Polski: najwięcej z województwa Podlaskiego, ale też z Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Gdańska. Po raz pierwszy na EastRobo przyjadą też drużyny z Rosji, Estonii, Łotwy oraz Turcji. W sumie ponad 80 drużyn wystawi do walki przeszło 70 robotów. Rywalizacja odbędzie się w siedmiu kategoriach: MiniSumo, LEGO Sumo, Linefollower, LEGO Linefollower, Turbo Linefollower, Freestyle oraz po raz pierwszy w historii Eastrobo – LEGO Sumo Junior, specjalnej konkurencji dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest studenckie koło naukowe  Mobilne Systemy Inteligentne działające przy Wydział Informatyki PB.

 

Więcej informacji i harmonogram zawodów na stronie Festiwalu eastrobo.pl oraz na profilu społecznościowym www.facebook.com/zawodyeastrobo

 

Zapraszamy do kibicowania!

 

Międzynarodowy Turniej Robotów Eastrobo 2017
20 maja 2017 r.
Hol i Aula 12B na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej
ul. Wiejska 45 A
Otwarcie zawodów o godz. 9:00

 

Wydrukuj ten Post