Wydział Zarządzania ma wyjątkową propozycję dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. „Dzień na studiach” sprawia, że licealiści mogą poczuć się przez chwilę jak studenci Politechniki Białostockiej: słuchają wykładu akademickiego, uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych i spotykają się z członkami kół naukowych i samorządu studentów.

Jako pierwsi „Dzień na studiach” na Wydziale Zarządzania spędzili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach. We wtorek, 16 maja, zorganizowano dla nich wykład dr Łukasza Nazarko o polsko-chińskiej szkole letniej logistyki „Studia bez granic”, warsztaty o dwóch konkurujących w nowoczesnym marketingu rzeczywistościach: VR (virtual reality) i AR (augmented reality) poprowadzone przez Tomasza Trochimczuka, a także – spotkania z przedstawicielami samorządu studentów, koła naukowego Formacja oraz Business Center Club.

Te zajęcia mają kilka aspektów i zostały pomyślane tak, aby pomóc młodym osobom podejmować świadome decyzje o przyszłej nauce – wyjaśnia pomysłodawca projektu „Dzień na studiach”, prodziekan ds. promocji i rekrutacji Wydziału Zarządzania dr inż. Romuald Ziółkowski. – Chcemy, żeby uczniowie przekonali się, że studiowanie to zupełnie nowy etap życia i edukacji, znacznie różniący się od tego, co przeżywają w szkole średniej. O jakości studiów często decyduje zaangażowanie i wkład własny studenta, a studiowanie nie powinno być okresem tzw. zakuwania, ale raczej czasem na szukanie inspiracji do rozwijania swojego życia zawodowego. Stąd w naszej propozycji „Dnia na studiach” znalazły się: wykład akademicki – tak bardzo różniący się od lekcji szkolnej, bardzo praktyczne zajęcia w pracowniach oraz rozmowa z działaczami studenckich kół naukowych. Chcemy bowiem pokazać, że studenci na naszej uczelni w sposób niezwykle kreatywny rozwijają swoje mocne strony i angażują się w realizację wielu nowych inicjatyw.

„Dzień na studiach” to oferta Wydziału Zarządzania aktualna przez cały rok akademicki. Jest adresowana do szkół ponadgimnazjalnych. Program wizyty uczniów został ujęty w bloki tematyczne, które można dowolnie wypełniać, zgodnie z propozycjami organizatorów zawartymi w programie (kliknij, żeby pobrać lub sprawdź plik poniżej). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: mgr inż. Krzysztof Połubiński, e-mail: k.polubinski@pb.edu.pl, tel. 85 746 7464.

 

Więcej o pierwszej edycji “Dnia na studiach” przeczytasz na stronie Wydziału Zarządzania.

 

Zapraszamy!

 

 

Wydrukuj ten Post