Wykład dr. Ranahansy Dasanayake „Can we save the Pale Blue Dot? — planetary health and the concerns therein”

08-04-2024
2024-04_pale-blue-dot_www

Dr Ranahansa Dasanayake z Trier University of Applied Sciences w Niemczech 16 kwietnia 2024 r. o godz. 10.15 w formie zdalnej wygłosi wykład nt. „Can we save the Pale Blue Dot? — planetary health and the concerns therein.”

Wykładu będzie można wysłuchać na platformie Zoom (Zoom Link: https://us06web.zoom.us/j/86525083749?pwd=ZUAoS1hw8Fn16B7F1xHiwsMWE7D7J1.1) oraz w Auli C w budynku Inno-Eko-Tech Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku, ul. Wiejska 45E.

Dr.-Ing. Ranahansa Dasanayake jest pracownikiem Institute of Applied Material Flow Management na najbardziej zielonym kampusie w Niemczech Environmental Campus Birkenfeld. Jest także Kierownikiem międzynarodowych studiów II stopnia International Material Flow Management (IMAT).

Wykład będzie okazją do omówienia nadchodzących wyzwań w zakresie zrównoważonego rozwoju, przed którymi stoi ludzkość XXI wieku. Po wykładzie planowana jest dyskusja.

Wykład jest realizowany w ramach współpracy Politechniki Białostockiej z Trier University of Applied Sciences, która obejmuje m.in. wspólne działania na rzecz promocji i wdrażania idei zrównoważonego rozwoju w międzynarodowym środowisku akademickim oraz otoczeniu społeczno-gospodarczym.

Wykład jest skierowany do Studentów oraz Pracowników Politechniki Białostockiej.