Dzień Otwarty w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym PB

23-05-2022
Dzień otwarty ALO PB 1 czerwca

1 czerwca zapraszamy ośmioklasistów – i nie tylko! – na spotkanie z uczniami i nauczycielami Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Podczas Dnia Otwartego przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, które ułatwią podjęcie decyzji o wyborze szkoły średniej. Startujemy o godz. 12!

Dni Otwarte Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej to gwarne i kolorowe wydarzenie organizowane z myślą o absolwentach szkół podstawowych, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej. Może właśnie ALO PB jest tym wymarzonym miejscem, w którym oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności będzie można rozwijać swoje własne pasje? Jesteśmy przekonani, że tak!

Podczas Dnia Otwartego licealiści ALO PB opowiedzą o atmosferze, jaka panuje w szkole, nauce i zajęciach pozalekcyjnych. Będzie też przewodnik po rekrutacji do ALO PB, czyli instrukcja krok po kroku dla kandydatów: gdzie i jakie złożyć dokumenty, jakich terminów przestrzegać. Prezentacje oferty edukacyjnej ALO PB odbywać się będą w auli 12 B w trzech turach, w godzinach: 12:15, 13:15, 14:15.

Rozwijaj swoje pasje! Bądź twórczy! Myśl nieszablonowo! Zachęcają uczniowie ALO PB i zapraszają 1 czerwca na liczne atrakcje związane z ich działalnością:

• Mini Turniej Robotów Sumo
  • Diody, rezystory i inne robotyczne stwory
  • Jak zastosować matematykę, czyli matematyka stosowana
  • Czy to logiczne…? – niebanalne łamigłówki i matematyczne wyzwania
  • Witaj w innym wymiarze – fraktale i wzór na rzeczywistość
  • OCULUS – wejdź w świat wirtualnej rzeczywistości!
  • Jak zbudować filtr do wody?
  • Kolorowe reakcje, czyli chemiczne czary mary
  • I cóż że ze Szwecji – lingwistyczne zmagania i tongue twisters, czyli łamańce językowe
  • Tajne przez poufne – kodowanie jak w telegrafie optycznym
  • Trochę kultury! Trochę sztuki! Barok jest spoko!
  • Podróż w czasie: Witamy w legendarnym białostockim Ritzu
  • Cztery bajki znad Białki – czytanie performatywne legend białostockich Krzysztofa Szubzdy
  • Gambit Królowej, czyli zmierz się z mistrzem szachów
  • Rozgrywki w Quatro
  • Precyzja ponad siłę, czyli czego możemy się nauczyć grając w bule?
  • Zostań mistrzem darta!
  • Marshmallow challange
  • Koło fortuny – sprawdź czy los Ci sprzyja!
  • Wystawa robotów skonstruowanych przez naszych uczniów

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie Dzień otwarty ALO PB oraz na profilu szkoły na Facebooku.

Zapraszamy!

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej
ul. Wiejska 45 A
(budynek Wydziału Informatyki PB)

O SZKOLE

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej to bezpłatna szkoła niepubliczna na prawach szkoły publicznej. Szkoła powstała w 2016 roku z myślą o zdolnych i ambitnych uczniach zainteresowanych nauką przedmiotów ścisłych, chcących korzystać z nowoczesnych technologii oraz z doskonale wyposażonej bazy dydaktycznej Politechniki Białostockiej. Liceum stawia na nauczanie w rozszerzonym zakresie matematyki, fizyki, chemii i informatyki oraz języków obcych. Uczniowie ALO PB zebrali imponujący bagaż sukcesów: wygrywają konkursy robotyczne, matematyczne, związane z elektrotechniką i mechaniką, piszą i wystawiają sztuki teatralne, są finalistami olimpiad przedmiotowych.

W roku szkolnym 2022/2023 ALO PB przygotowało 52 miejsca.

Rekrutacja do LO PB odbywa się poza miejskim systemem rekrutacji. Warunkiem ubiegania się o przyjęcie do szkoły jest wypełnienie kwestionariusza kandydata oraz dostarczenie go do sekretariatu ALO PB w terminie 27 czerwca (do godz. 15).

Następnie od 8 do 13 lipca (do godz. 15) dokumenty należy uzupełnić o oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a także zaświadczenie o wynikach egzamin ósmoklasisty, potwierdzenie uzyskania tytułów laureata konkursów przedmiotowych z matematyki, fizyki, chemii, informatyki i języków obcych.

Lista przyjętych do Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej zostanie podana do wiadomości 20 lipca o godz. 10:00.

Więcej na: Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej

#poznajALOPB