Zagrajmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

04-12-2018

Pomaganie jest dziecinnie proste – to hasło 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 13 stycznia na ulice polskich miast wyjdą wolontariusze z WOŚP-owymi puszkami. Tradycyjnie już będą wśród nich studenci i pracownicy Politechniki Białostockiej.

Zachęcamy do przyłączenia się do politechnicznej drużyny, która będzie kwestować w niedzielę na Rynku Kościuszki w Białymstoku. W grupie, która będzie zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych spotkać będzie można m.in. Rektora Politechniki Białostockiej prof. Lecha Dzienisa.

Spotkajmy się o godzinie 12-tej na Rynku Kościuszki, tuż przy domku mobilnym Podlasie. Domek jest przedmiotem internetowej aukcji charytatywnej, podobnie jak przekazany przez naszą uczelnię Bezzałogowy Aparat Latający skonstruowany przez studentów z Lotniczego Koła Naukowego działającego na Wydziale Mechanicznym PB.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. W Białymstoku najwięcej atrakcji zaplanowano na Rynku Kościuszki. Stanie tam scena koncertowa, na której wystąpią zespoły lokalne, ale też gwiazdy krajowe, wśród nich Sidney Polak. Będą też animacje balonowe dla dzieci, wata cukrowa, mobilna szkoła tańca Paroo, animacje taneczne, pokaz ogniowy. W niedzielę odbędzie się także bieg uliczny „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Warto przypomnieć, że w 2018 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała rekordową sumę ponad 126 mln!

Tak kwestowaliśmy podczas poprzedniego finału WOŚP: