Doktor Honoris Causa Politechniki Białostockiej

kwiecień 12

Aula Duża, Wydział Elektryczny PB, ul. Wiejska 45 D

12:15-14:00

Rektor i Senat Politechniki Białostockiej zapraszają do udziału w uroczystym posiedzeniu Senatu PB, podczas którego profesor dr hab. inż. Janusz Kowal otrzyma tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej.

Profesor Janusz Kowal to wybitny naukowiec, autorytet w dziedzinie mechaniki, budowy i eksploatacji maszyn oraz automatyki i robotyki. Z propozycją wyróżnienia Profesora godnością Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej wystąpił Wydział Mechaniczny, a inicjatywa została poparta wspólną zgodą Senatów Politechniki Białostockiej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Opolskiej i Politechniki Śląskiej.

Uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej profesorowi Januszowi Kowalowi odbędzie się w czwartek, 12 kwietnia w Auli Dużej, Wydział Elektryczny, ul. Wiejska 45 D. Początek o godz. 12:15.

Program:

• Wystąpienie JM Rektora PB prof. dr. hab. inż. Lecha Dzienisa,
  • Wystąpienie Prorektora ds. Nauki PB prof. dr. hab. inż. Andrzeja Sikorskiego,
  • Laudacja Promotora prof. dr. hab. inż. Andrzeja Seweryna,
  • Uroczyste nadanie tytułu Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej prof. dr. hab. inż. Januszowi K. Kowalowi,
  • Wystąpienia gości,
  • Wykład Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej „Asertywne sterowanie drganiami konstrukcji”,
  • Występ Chóru PB pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej,
  • Spotkanie z Doktorem Honoris Causa Politechniki Białostockiej.

Zapraszamy!

Sylwetka Profesora Janusza Kowala Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej (9 MB)