Michał Chojnowski został wicemistrzem Europy

14-09-2022
Michał Chojnowski
Michał Chojnowski, od października student grafiki na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, wywalczył srebrny medal na strzeleckich Mistrzostwach Europy we Wrocławiu. Młody strzelec trenuje na co dzień w KS Kaliber Białystok pod okiem Pawła Piertuka.

Tytuł wicemistrza Europy w konkurencji karabin trzy postawy juniorów Michał Chojnowski wywalczył wspólnie z zawodnikami z Wrocławia i Tarnowa: Maciejem Ogórkiem (WKS Śląsk Wrocław – Sekcja strzelecka) i Wiktorem Sajdakiem (TKS LOK Tarnów). Polską „srebrną trójkę” pokonała jedynie drużyna z Francji, wynikiem 17:9.

Chcieliśmy „przytulić złoto”, ale nikt nie narzeka na srebro – żartuje Michał Chojnowski. – W meczu o złoto najpierw wyrównaliśmy, ale później Francuzi nie dawali już nam „miejsca na punkty” i zaczęli zbierać przewagę.

Warto podkreślić, że polscy strzelcy po raz pierwszy wystąpili w zawodach w tym składzie. Mimo to, etap kwalifikacji zakończyli jako liderzy turnieju, na pierwszym miejscu!

Pokazaliśmy, na co nas stać. Mieliśmy wtedy kilka punktów przewagi nad Francją. A Wiktor Sajdak na swoim koncie miał imponujący wynik 297 punktów. To oznacza, że stracił tylko 3 punkty na całe strzelanie – dodaje Michał Chojnowski. – Cieszę się, że z takim samym składem jedziemy w październiku na Mistrzostwa Świata do Kairu.

Mistrzowska rywalizacja juniorów odbyła się w dniach 12-17 września 2022 r. Po wybuchu wojny w Ukrainie zawody zostały przeniesione z Moskwy do Wrocławia.

Trenerem klubowym Michała Chojnowskiego w KS Kaliber jest Paweł Pietruk, który jest jednocześnie najmłodszym trenerem strzeleckiej kadry narodowej seniorów.

mr

fot. PZSS