Koło Naukowe Leśników z Politechniki Białostockiej otrzymało Grant Akademii Fundacji BOŚ!

01-03-2024
Koło Naukowe Leśników otrzymało grant w konkursie!
Projekt Koła Naukowego Leśników z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej został doceniony przez Akademię Fundacji BOŚ. Studenci otrzymali 9860zł dofinansowania na realizację projektu „Inwentaryzacja i zwalczanie gatunków obcych runa Puszczy Białowieskiej”.
Opiekunami koła są mgr inż. Karolina Gabrysiak oraz mgr inż. Konrad Wilamowski z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku.

Brawo! Nasi studenci z Koła Naukowego Leśników znaleźli się w gronie 6 kół naukowych, których projekty okazały się najlepsze w ogólnopolskim konkursie grantowym organizowanym przez Akademię Fundacji BOŚ. Konkurs jest adresowany do młodzieży szkolnej oraz studentek i studentów. Jego celem jest wsparcie między innymi kół naukowych działających w zakresie ekologii, klimatologii lub sozologii.

Wraz z początkiem nowego semestru studenci przystąpią do realizacji projektu: „Inwentaryzacja i zwalczanie gatunków obcych runa Puszczy Białowieskiej”.

Zaplanowano organizację obozu naukowego w Puszczy Białowieskiej, w czasie którego w porozumieniu z lokalnymi Nadleśnictwami (Nadleśnictwa: Białowieża, Browsk, Hajnówka) wyznaczone zostaną obszary badawcze (obszary prowadzonych działań). Do projektu będą włączone również powierzchnie, na których do tej pory Koło Naukowe Leśników prowadziło podobne działania, co pozwoli na analizę efektywności zwalczania gatunków obcych w runie. Obóz naukowy poprzedzony będzie miesiącami przygotowań: studiowaniu biologii gatunków, nauką identyfikacji gatunków obcych, a także typowaniem potencjalnych siedlisk narażonych na ekspansję gatunków obcych. Opisane prace ruszą już z końcem okresu zimowego. W okresie wiosennym studenci spotkają się z przedstawicielami Nadleśnictw, omówią i wybiorą właściwe obszary.

Postępy w realizacji projektu, który otrzymał grant można będzie śledzić na profilach społecznościowych Koła Naukowego Leśników INL PB.

Gratulujemy sukcesu!

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie organizatora

Obejrzyjcie galerię zdjęć naszych pasjonatów puszczy z poprzednich działań w 2021r.
Fot. Aleh Marozau, Dan Wołkowycki, Konrad Wilamowski, Daniel Skowron / Politechnika Białostocka