EastROBO 2023. Zawody odbędą się 13 maja!

08-05-2023
grafika do ogłoszenia o EastROBO 2023
Zbliża się termin Międzynarodowego Turnieju Robotów EastROBO 2023 w Politechnice Białostockiej. Zawody odbędą się w sobotę 13 maja w hali Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej przy ul. Oskara Sosnowskiego 11!
Tuż po zakończeniu rejestracji zawodników, o godz. 9:00 nastąpi oficjalne otwarcie turnieju, a pierwsze rozgrywki w kategoriach konkursowych rozpoczną się o 10.00.

Impreza jest otwarta i jest formą integracji wszystkich pasjonatów robotyki i technologii. Do udziału w tegorocznej, już 10. edycji EastROBO zgłosiło się 197 osób ze 182 robotami!

Wiele emocji wzbudzają różnorodne konkurencje, które przed konstruktorami oraz ich konstrukcjami stawiają ciekawe wyzwania. To m.in. kategoria Linefollower, w której liczy się jak najszybsze i poprawne podążanie robota za wyznaczoną linią, albo kategoria sumo, w której roboty autonomicznie toczą pojedynki na specjalnej macie. Od lat koronną kategorią EastROBO jest FreeStyle, w którym każda z osób, zarówno obserwatorów, jak i zawodników, głosuje w plebiscycie na najlepszego robota turnieju.

Podczas EastROBO 2023 w następujących kategoriach wystartują:

• LEGO Sumo – 33 roboty (27 drużyn)
  • Mini Sumo – 33 roboty (18 drużyn)
  • Junior LEGO Sumo – 22 roboty (14 drużyny)
  • Micro Sumo – 7 robotów (4 drużyn)
  • Line Follower – 18 robotów (9 drużyn)
  • Junior LEGO Line Follower – 14 robotów (9 drużyn)
  • Line Follower Turbo – 13 robotów (5 drużyn)
  • LEGO Line Follower – 9 robotów (6 drużyn)
  • Micromouse – 8 robotów (7 drużyn)
  • Freestyle – 13 robotów (13 drużyn)

Zapraszamy 13 maja na Turniej EastROBO 2023 w Politechnice Białostockiej! Na miejscu czeka wiele atrakcji i spotkania, w których tematem numer jeden są autonomiczne konstrukcje. Będzie można obserwować wiele różnych rodzajów robotów i autonomicznych urządzeń, w tym walki między nimi! To może być początek wielkiej przygody z robotyką!

Turniej EastROBO to cykliczne wydarzenie tworzone przez pasjonatów, dla pasjonatów. Organizatorem zawodów jest koło naukowe Mobilne Systemy Inteligentne działające przy Wydziale Informatyki, przy wsparciu Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej.

Organizację Międzynarodowego Turnieju Robotów EastROBO 2023 wspiera Miasto Białystok oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w charakterze Partnera Strategicznego.

Więcej informacji:

przejdź na stronę zawodów EastROBO

przejdź na profil FB

przejdź na wydarzenie FB

(oprac. mr)

Zobacz jak wyglądało EastROBO 2021! Czytaj: EastROBO – święto robotyków na Politechnice Białostockiej