2WORK – bezpłatne warsztaty i szkolenia

28-01-2019

Politechnika Białostocka rozpoczęła kolejny nabór do projektu 2WORK – kompleksowy program kształtujący kompetencje i kwalifikacje, zwiększający szanse absolwentów na rynku pracy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Oś priorytetowa III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

Celem projektu jest podniesienie konkurencyjności absolwentów PB na rynku pracy poprzez zwiększenie ich kompetencji w zakresie oczekiwanym przez pracodawców.

Tym razem studenci mają możliwość zaproponowania wsparcia dostosowanego do własnych potrzeb. W ramach projektu przewidziano również realizację certyfikowanych szkoleń (BIM, Prince2, Audytor,  Lean, Kurs brakarski), warsztatów kształtujących kompetencje, dodatkowych zajęć realizowanych z pracodawcami, dodatkowych zadań praktycznych w zespołach projektowych, branżowych warsztatów językowych oraz wizyt studyjnych u przedsiębiorców w Polsce i w regionie.

Rekrutacja do projektu jest prowadzona poprzez stronę internetową www.2work.pb.edu.pl i potrwa do 15.02.2019 r. Uczestnikami projektu mogą być studenci ostatnich semestrów studiów stacjonarnych I lub II stopnia na kierunkach: Budownictwo, Inżynieria Środowiska, Architektura krajobrazu, Gospodarka przestrzenna, Zarządzanie, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Logistyka i Leśnictwo. O zakwalifikowaniu do projektu decyduje średnia ocen z toku studiów, dodatkowe osiągnięcia naukowe i organizacyjne oraz udział w konferencjach.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszystkie działania finansowane są ze środków UE.

Wartość projektu to 1 526 395,72 zł

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.2work.pb.edu.pl