International Conference on Non-integer Order Calculus and its Applications na Politechnice Białostockiej

18-09-2018
logo konferencji

W dniach 20-21 września 2018 r. odbędzie się konferencja RRNR2018 – 10th INTERNATIONAL CONFERENCE ON NON-INTEGER ORDER CALCULUS AND ITS APPLICATIONS. Głównym organizatorem konferencji jest Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Wydział Informatyki i Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej.

W konferencji wezmą udział również przedstawiciele akcji COST dla których konferencja ma charakter rocznego workshopu. Łącznie liczba uczestników konferencji wynosi 68 osób. Historia konferencji sięga roku 2009, kiedy to zostało zorganizowane na Politechnice Łódzkiej ogólnopolskie seminarium „Rachunek Różniczkowy Niecałkowitego Rzędu i jego Zastosowania” (RRNR). W kolejnych latach seminarium RRNR organizowane było na Politechnice Częstochowskiej (2010), Politechnice Białostockiej (2011), Politechnice Warszawskiej (2012), Akademii Górniczo-Hutniczej (2013), Politechnice Opolskiej (2014), Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym (2015). W roku 2016 seminarium ewaluowało w konferencję międzynarodową i funkcjonuje jako International Conference on Non-integer Order Calculus and its Applications. W 2016 roku konferencję organizowała Politechnika Śląska, a w 2017 Politechnika Łódzka.

Celem konferencji jest wymiana najnowszych wyników badań dotyczących podstaw matematycznych układów niecałkowitego rzędu; stabilności, sterowalności, obserwowalności układów niecałkowitego rzędu; układów regulacji niecałkowitego rzędu; identyfikacji parametrów układów niecałkowitego rzędu; zastosowań układów niecałkowitego rzędu.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego jest profesor Tadeusz Kaczorek, natomiast członkami Komitetu Naukowego są uznani specjaliści w tematyce rachunku niecałkowitego rzędu i jego zastosowań z jedenastu różnych krajów. Członkami Komitetu Organizacyjnego są pracownicy Wydziału Informatyki: dr Ewa Girejko, dr hab. Agnieszka Malinowska, dr hab. Dorota Mozyrska, dr Małgorzata Wyrwas oraz Wydziału Elektrycznego: dr inż. Łukasz Sajewski.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Konferencji w charakterze słuchacza, Konferencja ma charakter otwarty i jest bezpłatna. Językiem konferencji jest język angielski. Wygłoszonych zostanie ponad 50 referatów oraz przedstawionych 10 posterów. Program Konferencji znajduje się na stronie: http://rrnr2018.pb.edu.pl/program