Wręczenie nagród Burmistrza Supraśla dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej

18-12-2023
Nagrody Burmistrza Supraśla na Wydziale Architektury PB

W dniu 15 grudnia 2023 r. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej odbyła się uroczystość rozdania nagród Burmistrza miasta Supraśl, który wyróżnił najlepsze prace studentów kierunku architektura, stworzone podczas pleneru rysunku w Supraślu. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele samorządu, władze Wydziału oraz dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Białostockiej. Dyplomy młodym ludziom wręczył Burmistrz Supraśla – dr Radosław Dobrowolski.

Odręczne prace studentów kierunku architektura powstały podczas letniego pleneru rysunku, który odbył się w lipcu 2023 roku w Supraślu. Obecnie można je oglądać na Wydziale Architektury na ekspozycji zatytułowanej „Wystawa prac studentów semestru 2 i 4 kierunku architektura, wykonanych pod kierunkiem: dr hab. inż. arch. Haliny Łapińskiej, prof. PB, dr. inż. arch. Piotra Łodzińskiego i dr. inż. arch. Sławomira Wojtkiewicza”.

Prace były prezentowane wcześniej (listopad 2023 r.) w Bibliotece Publicznej w Supraślu na wystawie pt. „Supraśl oczami studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej” i można było na nie oddać głos osobiście lub w głosowaniu internautów. O tym, który projekt będzie prezentowany publiczności zdecydowała komisja w składzie: dr hab. inż. arch. Halina Łapińska, prof. PB, dr inż. arch. Piotr Łodziński, dr Marek Świrydowicz oraz pracownice Referatu Ochrony Środowiska i Architektury Urzędu Miejskiego w Supraślu: mgr inż. arch. Aleksandra Budlewska oraz mgr inż. arch. Anna Dziełak. Przewodniczącym komisji konkursowej był Burmistrz miasta Supraśla dr Radosław Dobrowolski.

Studenci Wydziału Architektury zostali nagrodzeni w 3 kategoriach: głosowaniu gości na wystawie w Bibliotece w Supraślu, głosowaniu internetowym i werdykcie komisji konkursowej:

prace nagrodzone w głosowaniu gości na wystawie w Supraślu:

• I miejsce (28 głosów) praca nr 5 – Fejfer Paulina Monika, sem. IV
  • II miejsce (23 głosy) praca nr 16 – Kołodko Jakub, sem. II
  • III miejsce (22 głosy) praca nr 22 – Skarżyński Jakub, sem. II

prace nagrodzone w głosowaniu internetowym:

• I miejsce (177 głosów) praca nr 28 – Kuczyńska Gabriela, sem. II
  • II miejsce (147 głosów) praca nr 58 – Nowak Katarzyna, sem. II
  • III miejsce (76 głosów) praca nr 27 – Aleksandra Szymaniuk, sem. IV

prace nagrodzone przez Komisję pod kierunkiem Burmistrza Supraśla:

• I miejsce – praca nr 16 – Jakub Kołodko, sem. II
  • II miejsce  – praca nr 19 – Jakub Saymah, sem. IV
  • wyróżnienie (plakat) praca nr 1 – Adrianna Matuszewicz, sem. II

Wystawę prac studentów można oglądać do końca roku w holu na II piętrze Wydziału Architektury. Od stycznia do lutego 2024 będzie ona wyeksponowana na kampusie przy ul. Wiejskiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości rozdania nagród:

(mz)