Kierunki rozwoju współczesnej inżynierii mechanicznej

30-10-2023
2023-10-30_seminarium-uczelniane_WM_www_2160-1350
Seminarium uczelniane pt. „Kierunki rozwoju współczesnej inżynierii mechanicznej” odbędzie się w Hali Maszyn Wydziału Mechanicznego 9 listopada 2023 roku. Początek o godz. 12.15.

– Seminaria uczelniane prezentujące potencjał badawczy i możliwości laboratoriów każdego z wydziałów to projekt, który umożliwi wszystkim naukowcom z naszej Uczelni dogłębne poznanie potencjału, jakim dysponują poszczególne laboratoria czy zespoły badawcze i wykorzystać go w przyszłej współpracy badawczo-naukowej – informuje prof. dr hab. inż. Marek Krętowski, Prorektor ds. Nauki Politechniki Białostockiej.

Seminarium w Hali Maszyn Wydziału Mechanicznego rozpocznie cykl seminariów uczelnianych, które mają na celu wsparcie współpracy pomiędzy naukowcami i badaczami z różnych dyscyplin nauki.

Podczas seminarium prof. dr hab. inż. Krzysztof Kurzydłowski, Dyrektor Instytutu Inżynierii Mechanicznej Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej przedstawi referat „Kierunki rozwoju współczesnej inżynierii mechanicznej”.

Po wystąpieniu przewidywana jest dyskusja z udziałem kierowników zespołów badawczych działających w Instytucie Inżynierii Mechanicznej. Uczestnicy spotkania z innych wydziałów będą mogli zwiedzić interesujące ich laboratoria i dowiedzieć się więcej „z pierwszej ręki” na temat badań prowadzonych w Instytucie.

– Będzie to świetna okazja do rozmów na temat przyszłej współpracy – przekonuje prof. Krzysztof Kurzydłowski.

Seminarium uczelniane będzie zorganizowane w Hali Maszyn Wydziału Mechanicznego, która zgodnie z planami władz Wydziału i naszej Uczelni, stanie się wkrótce centrum interdyscyplinarnych badań naukowych.

(jd)