Prof. dr hab. inż. Andrzej Sikorski w Radzie Doskonałości Naukowej 2024-2027

12-10-2023
2023-10-12-prof-A-Sikorski-rada-doskonalosci-naukowej-grafika-www-1080-675(1)

Do Rady Doskonałości Naukowej na kadencję w latach 2024-2027 został wybrany ponownie prof. dr hab. inż. Andrzej Sikorski,  kierownik Zakładu Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego w Katedrze Elektrotechniki, Energoelektroniki i Elektroenergetyki Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, reprezentujący dyscyplinę automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne.

Głosowanie przeprowadzono odrębnie dla każdej dyscypliny naukowej. Prof. dr hab. inż. Andrzej Sikorski jest jednym z trzech przedstawicieli dyscypliny naukowej automatyka, elektronika i elektrotechnika i technologie kosmiczne, który będzie zasiadał w Radzie.

Rada Doskonałości Naukowej to organ powołany zgodnie z ustawą z dnia 3 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Celem RDN jest dbanie o zachowanie najwyższych standardów jakości działalności naukowej wymaganych do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Rada zastąpiła Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi, ma dbać o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora.