Politechnika Białostocka zaprasza na 30-lecie Biebrzańskiego Parku Narodowego

11-10-2023
2023-10-06-wystawa-biebrzanski-park-narodowy-www-1080-675

17 października 2023 roku zapraszamy do wspólnego celebrowania jubileuszu 30-lecia istnienia Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jubileuszowi towarzyszyć będzie wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej Doroty Kyci i Bogusława Lebiedzińskiego „Odkrywanie Biebrzy II”.

9 września 1993 roku został powołany Biebrzański Park Narodowy. Politechnika Białostocka zaprasza do wspólnego z Parkiem celebrowania jubileuszu 30-lecia istnienia Biebrzańskiego Parku Narodowego w naszym Centrum Nowoczesnego Kształcenia w dniu 17 października o godzinie 12.

W ramach jubileuszu otworzymy również wystawę fotografii przyrodniczej Doroty Kyci i Bogusława Lebiedzińskiego „Odkrywanie Biebrzy II”.

Politechnika Białostocka od wielu lat współpracuje ściśle z Biebrzańskim Parkiem Narodowym. 5 października 2021 roku Uczelnia podpisała list intencyjny w sprawie stałej współpracy poprzez zawiązanie partnerstwa między Politechniką Białostocką, a parkami narodowymi: Białowieskim, Biebrzańskim, Narwiańskim oraz Wigierskim. Rok wcześniej społeczność Politechniki Białostockiej zaangażowała się w zbiórkę funduszy po pożarze bagien na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. W akcji wzięło udział ponad 400 osób, które wspólnymi siłami zebrały sumę 35 013 zł na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Biebrzańskiego Parku Narodowego w Grzędach. Dzięki zebranym funduszom zbudowano zagrodę dla jeleniowatych, w której fachową pomoc otrzymają łosie, sarny i jelenie.

30-lecie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Politechnice Białostockiej – konferencja prasowa

17 października 2023 roku o godz. 12 w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16 rozpocznie się konferencja prasowa poświęcona obchodom jubileuszu 30-lecia Biebrzańskiego Parku Narodowego połączona z wernisażem wystawy „Odkrywanie Biebrzy II”.

W konferencji prasowej udział zapowiedzieli:

• dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej
  • mgr inż. Artur Wiatr, dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego
  • Dorota Kycia, fotografka dzikiej przyrody i krajobrazu
  • Bogusław Lebiedziński, fotograf przyrody i architektury drewnianej, absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej