Politechnika Białostocka uruchamia 15. Podlaski Uniwersytet Dziecięcy

11-10-2023
15. Podlaski Uniwersytet Dziecięcy uruchamia Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka po raz 15. uruchamia Podlaski Uniwersytet Dziecięcy (PUD). 17 października 2023 roku o godz. 10 Uczelnia podpisze umowy dotyczące realizacji tej inicjatywy. Partnerami projektu PUD w roku akademickim 2023/2024 są Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, a także burmistrzowie Augustowa, Bielska Podlaskiego i Siemiatycz.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to przedsięwzięcie edukacyjne Politechniki Białostockiej, które od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 1900 uczestników. W roku akademickim 2023/2024 uruchomione zostaną Augustowski Uniwersytet Dziecięcy, Białostocki Uniwersytet Dziecięcy, Bielskopodlaski Uniwersytet Dziecięcy oraz Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy. Planujemy realizację 15 zajęć w formie stacjonarnej dla 200 uczniów w regionie – mówi dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Białostockiej.

Rekrutacja uczniów do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego rozpocznie się 6 listopada 2023 roku. W Białymstoku odbywać się będzie w formie elektronicznej. W Augustowie, Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach zapisy będą prowadzone przez samorządy, we współpracy ze szkołami podstawowymi.

Już pod koniec listopada najmłodsi studenci Politechniki Białostockiej wezmą udział w wykładzie inauguracyjnym. Podczas kolejnych zajęć (zaplanowano ich 15) uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI przekonają się, że zdobywanie wiedzy nie jest trudne, a wręcz przeciwnie może być wspaniałą przygodą.

Konferencja prasowa, podczas której zostaną podpisane umowy między Politechniką Białostocką a partnerami Podlaskiego Uniwersytety Dziecięcego odbędzie się we wtorek 17 października 2023 roku o godz. 10. w budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej, ul. Zwierzyniecka 16 (hol na parterze).

Udział w konferencji zapowiedzieli:

• Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB
  • dr Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego
  • dr hab. Tadeusz Truskolaski, prof. UwB, Prezydent Miasta Białegostoku
  • Mirosław Karolczuk, Burmistrz Miasta Augustowa
  • Jarosław Borowski, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski
  • Piotr Siniakowicz, Burmistrz Miasta Siemiatycze
  • Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB

Partnerzy: Województwo Podlaskie, Miasto Augustów, Miasto Białystok, Miasto Bielsk Podlaski, Miasto Siemiatycze

Wiek uczestników: uczniowie IV-VI klas szkół podstawowych

Liczba zaplanowanych zajęć: 15