32. posiedzenie Senatu Politechniki Białostockiej XVI kadencji

28-09-2023

32. posiedzenie Senatu Politechniki Białostockiej XVI kadencji odbyło się w dniu 28 września 2023 r. Obrady przeprowadzono zdalnie przy użyciu aplikacji MS TEAMS oraz systemu do głosowania eSesja.

Po wysłuchaniu opinii Senackiej Komisji ds. Zarządzania, senatorowie zdecydowali o dokonaniu zmian w Uchwale Nr 3/I/XVI/2020 Senatu Politechniki Białostockiej z dnia 10 września 2020 roku poprzez zaktualizowanie składów osobowych kilku komisji senackich w kadencji 2020-2024.

W podjętej dziś uchwale mowa jest o następujących zmianach:

• do prac w Senackiej Komisji ds. Zarządzania powołane zostały: mgr Jolanta Jarmołowicz – kwestor uczelni oraz dr hab. inż. arch. Tatiana Misijuk, prof. PB – dziekan Wydziału Architektury,
  • do Senackiej Komisji ds. Nauki i Rozwoju Kadr dołączył prof. dr hab. Oleksandr Jewtuszenko – dyrektor Szkoły Doktorskiej Politechniki Białostockiej,
  • do Senackiej Komisji ds. Studenckich i Kształcenia dołączyła dr Magdalena Toczydłowska – prodziekan ds. studenckich i kształcenia Wydziału Architektury,
  • natomiast do składu Senackiej Komisji ds. Rozwoju i Współpracy powołano: dr Izabelę Senderacką – prodziekan ds. rozwoju i współpracy Wydziału Mechanicznego oraz mgr Violettę Grabińską – kierownik Studium Języków Obcych.

Na zakończenie obrad dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB zaprosiła senatorów do udziału w uroczystym posiedzeniu Senatu z okazji inauguracji roku akademickiego 2023/2024. Poinformowała też o dacie kolejnego roboczego posiedzenia Senatu PB, które zaplanowano 19 października br.

(oprac. mr)