Mgr Jolanta Jarmołowicz – nowa Kwestor Politechniki Białostockiej

04-07-2023
Jolanta Jarmołowicz
Od 1 lipca 2023 roku funkcję Kwestora Politechniki Białostockiej pełni mgr Jolanta Jarmołowicz – dotychczas wykonująca obowiązki na stanowisku Zastępcy Kwestora.

Jolanta Jarmołowicz związana jest z Politechniką Białostocką od 2010 roku. Jej pierwsze zadanie zawodowe związane było z rozliczeniem projektu dotyczącego budowy Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej – obecnej siedziby Biblioteki oraz Studium Języków Obcych. Była zaangażowana w rozliczenie wszystkich rodzajów projektów, które nasza uczelnia realizowała jako beneficjent różnych programów unijnych. W kwietniu 2019 roku została kierownikiem Działu Rozliczeń Projektów. Dwa lata później, od 1 stycznia 2020 r., objęła stanowisko zastępcy kwestora Politechniki Białostockiej.

Przed nową Kwestor Politechniki Białostockiej stoi poważne wyzwanie – przygotowanie naszej uczelni do wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur, wprowadzanego przez Ministerstwo Finansów. KSeF to ogólnokrajowy program informatyczny, w którym przedsiębiorcy mogą wystawiać i otrzymywać elektroniczne faktury ustrukturyzowane. Termin wejścia w życie obowiązkowego KSeF to 1 lipca 2024 roku.

To jedno z najpoważniejszych wyzwań, do którego musimy się pilnie przygotować. Prace nad zintegrowaniem uczelnianych systemów rozliczeniowych z rządowym portalem KSeF pociągną zapewne reorganizację wewnętrzną w Dziale Kwestury. Natomiast sama idea elektronicznego fakturowania jest nam dobrze znana. Do systemu KSeF będziemy dostosowywać nasz nowo wdrożony system ERP, w którym obecnie prowadzimy rozliczenia zewnętrzne i wewnętrzne. Po pół roku pracy w nowym systemie TETA widzimy też jakie są problemy i obszary, które warto dostosować do specyfiki naszej uczelni. Dlatego będę zabiegać o wprowadzenie niewielkich modyfikacji, które wszystkim nam ułatwią pracę, szczególnie budżetowanie planów jednostek – mówi mgr Jolanta Jarmołowicz.

Mgr Jolanta Jarmołowicz zastąpiła na stanowisku kwestora uczelni mgr Bożenę Moczulską, która pozostaje zatrudniona w Politechnice Białostockiej, a jej wiedza i doświadczenie będą wspierały działania Uczelni.

W związku z ww. zmianą informujemy, że korespondencję mailową adresowaną do Kwestora PB należy kierować na adresy elektronicznych skrzynek pocztowych:

(oprac. mr)