Politechnika Białostocka 1 czerwca rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia na rok akademicki 2023/2024

01-06-2023
2023.06.01_Konferecja ds. rekrutacji_fot.Dariusz Piekut_PB
1 czerwca Politechnika Białostocka rozpoczęła rekrutację na studia I stopnia. Absolwenci już po 3,5 roku nauki otrzymują dyplom inżyniera i poszukiwane na rynkach pracy kwalifikacje zawodowe.
Już w czasie praktyk w firmach wielu studentów Politechniki Białostockiej znajduje stałą pracę, są też studia dualne, czyli połączone z praktycznymi, płatnymi zajęciami w firmach.

Aktualną ofertę studiów stacjonarnych I i II stopnia podczas konferencji prasowej w Centrum Nowoczesnego Kształcenia przedstawił dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Białostockiej oraz Prodziekani ds. Studenckich i Kształcenia wszystkich sześciu Wydziałów Uczelni.

– 1 czerwca to nie tylko Dzień Dziecka, ale też początek rekrutacji na studia w Politechnice Białostockiej na rok akademicki 2023/2024 – mówił dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Białostockiej. – Politechnika Białostocka przygotowała przeszło 1840 miejsc na studia stacjonarne pierwszego stopnia i przeszło 100 miejsc na studia stacjonarne drugiego stopnia. Rekrutujemy na 29 kierunków studiów pierwszego stopnia i 3 kierunki studiów drugiego stopnia. W naszej ofercie pojawiły się dwa nowe kierunki. Wydział Elektryczny w roku akademickim 2023/2024 zachęca kandydatów do aplikowania na kierunek Cyfryzacja przemysłu, natomiast Wydział Inżynierii Zarządzania na kierunek Zarządzanie finansami i rachunkowość. Są to kierunki bardzo potrzebne w otoczeniu społeczno-gospodarczym. Dlatego też zachęcam wszystkie wszystkich kandydatów – tegorocznych maturzystów, jak i osoby, które uzyskały maturę w latach ubiegłych do tego, żeby aplikować na nasze studia, ponieważ oferujemy bardzo atrakcyjne kierunki studiowania, bardzo atrakcyjne, formę studiowania, możliwość rozwoju zawodowego i naukowego. Osoby zainteresowane aplikowaniem zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie poprzez system IRK będzie możliwość rejestracji kandydatów na studia. Tam też znajdziecie Państwo wszelkie informacje związane z harmonogramem rekrutacji czy z dokumentami wymaganymi do przyjęcia na naszą uczelnię.

Wejdź na stronę https://kandydacipb.edu.pl/

Podczas konferencji prasowej harmonogram rekrutacji i ofertę kierunków przedstawili mediom:

• dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Białostockiej
  • dr inż. arch. Jolanta Owerczuk, Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Architektury
  • dr inż. Małgorzata Lelusz, Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku
  • dr inż. Sławomir Kwiećkowski, Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Elektrycznego
  • dr inż. Andrzej Chmielewski, Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Informatyki
  • dr Ewa Rollnik-Sadowska, Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Inżynierii Zarządzania
  • dr inż. Adam Bajkowski, Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Mechanicznego

Liczba miejsc na studia w języku polskim w roku akademickim 2023/2024 przeznaczona dla obywateli polskich oraz dla cudzoziemców, o których mowa w art. 324 ust. 2 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Studia I stopnia

• Mechatronika – 75

Studia II stopnia

• Architektura wnętrz na Wydziale Architektury – 30