Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB Białystok w Politechnice Białostockiej

20-03-2023
grafika otwarcia Centrum InnHUB
AKTUALIZACJA z dnia 28 marca 2023 r.:

Zgodnie z informacją jaką otrzymała Politechnika Białostocka o treści: „Z przyczyn niezależnych od Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Uczelni otwarcie Erasmus+ InnHUB Białystok w dniu 4 kwietnia 2023 zostaje odwołane. Dalsze szczegóły dotyczące kolejnych kroków przekażemy w późniejszym terminie” – Politechnika Białostocka zawiesza otwarcie działalności Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB Białystok w Politechnice Białostockiej.

Wszystkich zainteresowanych otwarciem bądź udziałem w warsztatach serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację.
O nowym terminie otwarcia będziemy informować na naszej stronie internetowej i w naszych mediach społecznościowych.

INFORMACJA (nieaktualna) z 20 marca 2023 r.:

4 kwietnia 2023 r. uroczyście zainaugurujemy działalność Centrum Innowacji Programu Erasmus+ InnHUB Białystok w Politechnice Białostockiej. Rektorzy największych uczelni regionu podpiszą z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencją Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności porozumienie o współpracy na rzecz wspierania podlaskich innowacji w ramach Programu Erasmus+. Odbędą się też warsztaty, które przybliżą zainteresowanym ofertę programu Erasmus+ dla szkolnictwa wyższego i Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach konkursu 2023.

Otwarcie Centrum Innowacji Programu Erasmus+ InnHUB Białystok

Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB – to pełna nazwa nowo powstałych ośrodków, których na mapie kraju pojawia się coraz więcej (dowiedz się więcej). Istotą ich działania jest współpraca z lokalnymi instytucjami: uczelniami, jednostkami samorządu terytorialnego, zakładami kształcenia zawodowego, szkołami czy organizacjami pozarządowymi na rzecz wspierania innowacji w ramach Programu Erasmus+.

Politechnika Białostocka od lat z sukcesem angażuje się w projekty edukacyjne i naukowo-badawcze realizowane w międzynarodowych konsorcjach, co przemawiało za utworzeniem Centrum w porozumieniu z naszą uczelnią.

Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB Białystok swoją działalność rozpoczęło już w lutym br. (czytaj więcej) Za powołaniem tego typu ośrodka w naszym mieście stała potrzeba zintegrowania świata biznesu i nauki na rzecz popularyzacji europejskich programów, wspierających rozwój zawodowy pracowników uczelni oraz regionalnych przedsiębiorstw. Z oferty programu Erasmus+ mogą skorzystać nie tylko organizacje pozarządowe, uczelnie i szkoły, ale także przedsiębiorstwa oraz samorządy.

W InnHUB Białystok znajdziecie Państwo pracownika, który pomoże w realizacji pomysłów, podpowie z jakiego programu można postarać się o ich wsparcie, pomoże również w zbudowaniu konsorcjum, które jest niezbędne do aplikowania o projekty międzynarodowe. W ten sposób InnHUB Białystok przyczyni się do podwyższenia kwalifikacji pracowników, studentów oraz uczniów, a tym samym wpłynie na rozwój naszych instytucji i całego regionu – mówi dr hab. inż. Dorota Anna Krawczyk, prof. PB, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej.

4 kwietnia 2023 r. podczas inauguracji działalności Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB w Politechnice Białostockiej porozumienie o współpracy na rzecz wspierania podlaskich innowacji w ramach Programu Erasmus+ podpiszą: dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny FRSE oraz rektorzy największych uczelni w regionie: Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży oraz Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

Warsztaty dot. oferty programu Erasmus+ i EKS

Pierwszą inicjatywą białostockiego Centrum Innowacji Erasmus+ jest zorganizowanie – w dniu 4 kwietnia br. – spotkania informacyjnego na temat programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach konkursu 2023.

Do udziału warsztatach, które odbędą się w auli Centrum Nowoczesnego Kształcenia w godz. 10:15-15:15 zapraszamy szczególnie:

• koordynatorów uczelnianych i wydziałowych programu Erasmus+
  • pracowników dydaktycznych uczelni ze wszystkich dyscyplin naukowych, pragnących realizować projekty międzynarodowe w obszarze szkolnictwa wyższego,
  • nauczycieli akademickich, którzy chcą realizować projekty dot. wdrażania nowatorskich metod kształcenia,
  • pracowników uczelni zainteresowanych rozwojem własnym i studentów,
  • pracowników działów współpracy z zagranicą lub działów ds. projektów międzynarodowych,
  • pracowników innych typów instytucji zainteresowanych realizacją projektów w programie Erasmus+ w obszarze szkolnictwa wyższego.

POBIERZ AGENDĘ SPOTKANIA

Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB Białystok znajduje się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia przy ul. Zwierzynieckiej 16 w Białymstoku (pokój P1/09) i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych ofertą Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności (ze względów organizacyjnych zainteresowani ofertą Erasmus+ InnHUB Białystok proszeni są o e-mail: bartlomiej.wargocki@frse.org.pl w celu umówienia spotkania w godzinach pracy biura, czyli poniedziałek, środę, czwartek w godz. 8-16).

Informacje na temat działalności punktów Erasmus+ InnHUB można znaleźć w mediach społecznościowych na platformach Facebook oraz Linkedin.

oprac. mr