Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej otrzymała tytuł Polski Herkules 2022 miesięcznika „Builder”

16-03-2023
Panią Rektor, prezentującą statuetkę Polski Herkules otaczają cztery osoby; jedna z nich trzyma w ręku miesięcznuk Builder
Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej otrzymała tytuł i statuetkę Polski Herkules 2022 miesięcznika „Builder”.

– Nagroda Polskiego Herkulesa to dowód uznania środowiska – branży budowlanej za działalność na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej – mówi dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej. – Środowisko doceniło wzrastający potencjał uczelni, rozpoznawalność oraz osobisty udział rektora w budowaniu wizerunku i marki Politechniki Białostockiej. Nagroda ma swoją historię i renomę. Jest przyznawana od ponad 20 lat. Jednakże, w każdej edycji otrzymuje ją tylko jedna osoba ze świata nauki.

„W uznaniu osobistych sukcesów, autorytetu i pozycji w  środowisku akademickim związanym z branżą budowlaną. W szczególności za całokształt dotychczasowej, wyróżniającej się działalności naukowej, dydaktycznej, twórczej i eksperckiej w dziedzinie budownictwa oraz za wyjątkową aktywność i duże zaangażowanie w rozwój uczelni” napisali prof. dr hab. inż. Andrzej Garbacz, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Przewodniczący Rady Naukowej ITB, Wiceprzewodniczący Rady Programowej miesięcznika „Builder”, Danuta Burzyńska, Redaktor Naczelna miesięcznika „Builder”, prof. dr hab. inż. Jerzy Hoła z Politechniki Wrocławskiej, Członek Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk, Wiceprzewodniczący Rady Naukowej miesięcznika „Builder”. Marek Zdziebłowski, Prezes Zarządu Builder Corp, Wydawca miesięcznika „Builder”

Rektor Politechniki Białostockiej tytułem i statuetką Polskiego Herkulesa 2022 została uhonorowana 16 marca 2023 roku podczas Gali Builder Awards.

To coroczna uroczystość, która skupia firmy i ludzi z sektora budowlanego. Podczas tego wydarzenia wręczane są nagrody dla niekwestionowanych liderów branży i najlepszych managerów spośród przedstawicieli wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego: inwestorów publicznych, prywatnych, deweloperów, architektów i projektantów, wykonawców, producentów, a także firm i organizacji wspierających branżę oraz działających na rzecz polskiego budownictwa, nauki i edukacji.

Tytuł i statuetka Polski Herkules przyznawane są przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder” wybitnym postaciom oraz uznanym autorytetom w biznesie, branży budowlanej, architekturze i nauce, osobom, które swoją dotychczasową działalnością wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego budownictwa.

Statuetkę Polski Herkules zaprojektował artysta rzeźbiarz Tadeusz Tchórzewski, a wykonał artysta rzeźbiarz Rafał Cywiński. Postać mężczyzny jest odlana w brązie, wypolerowana oraz pochromowana. Skalny blok, mający formę słupa o prostokątnej podstawie, jest wykonany z czarnego gabra. Wysokość statuetki wynosi 32 cm, waga – blisko 7 kg.

(jd)