Politechnika Białostocka na Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2023

13-03-2023
dziewczyna z ulotką rekrutacyjną PB
Politechnika Białostocka wraz z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku i Uniwersytetem w Białymstoku wzięła udział w 39. Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2023, który odbył się w dniach 10-11 marca. Wspólnie promowaliśmy nasze uczelnie oraz pod hasłem „Studiuj w Białymstoku” zachęcaliśmy do studiowania w naszym mieście.

W centrum wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie na młodych ludzi poszukujących uczelni i kierunku studiów czekały stoiska informacyjne prawie 100 szkół wyższych z całej Polski. Cyklicznie organizowany Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy jest bowiem znakomitą okazją do prezentacji oferty edukacyjnej krajowych i zagranicznych uczelni, instytucji związanych z egzaminami językowymi, programami stypendiów i staży, praktyk oraz promocji ofert wyjazdów typu au-pair, work&travel. Targom towarzyszyły spotkania maturzystów z ekspertami OKE i prezentacje zawierające wskazówki, jak z sukcesem zdać egzamin dojrzałości.

Odwiedzając stoisko Politechniki Białostockiej na 39. Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy uczniowie szkół średnich, doradcy zawodowi, nauczyciele i rodzice pytali o kierunki studiów, zasady rekrutacji, koszty utrzymania w Białymstoku, możliwości zakwaterowania w akademikach, a także rozwój studentów. Przedstawiciele Działu Dydaktyki i Rekrutacji Politechniki Białostockiej wyjaśniali również na jakich zasadach uczelnia przyznaje stypendia, jakie szanse rozwoju daje działalność w kołach naukowych oraz jakie uczelnie partnerskie przyjmują naszych studentach w ramach wymiany Erasmus+.

Dzięki wsparciu Miasta Białystok nasza uczelnia wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku i Uniwersytetem w Białymstoku promowała akademickie miasto pod hasłem „Studiuj w Białymstoku”. Tłumy odwiedzających i dwa dni wypełnione rozmowami o tym, jak może wyglądać przyszłość młodych ludzi w naszym mieście, okazały się być doskonałą okazją do promocji Białegostoku, jako silnego ośrodka akademickiego, wspierającego rozwój studentów.

Na terenie Centrum EXPO XXI w Warszawie swoją ofertę edukacyjną prezentowało ponad 60. szkół wyższych. Więcej o wydarzeniu można znaleźć na stronie: https://salon.perspektywy.pl/2023/

Lista wystawców Międzynarodowy Salon Edukacyjny 2023 – Salon Szkół Wyższych (uczelnie publiczne):

• Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni